Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tolentino

Ve vnitrozemí italského regionu Marche se rozkládá malebné městečko Tolentino. Proslavilo se především jako lázně, kde se k léčbě užívá hlavně brom a jód. Lázně se jmenují Terme Santa Lucia a pro své léčebné schopnosti jsou vyhledávány pacienty z celé Itálie. Asi 18 km odtud se nachází město Macerata, což je hlavní město stejnojmenné provincie a přibližně 50 km je vzdáleno město Ancona.

Toto nádherné historické městečko je obklopeno překrásnou přírodou a hustými lesy. Při jeho návštěvě na vás dýchne středověká atmosféra, kterou si dokázalo uchovat až do dnešních dní. Město bylo vystavěno na pahorku, odkud se naskýtá dech beroucí pohled na okolní hornatou krajinu a na řeku Chienti.

Tolentino oplývá spoustou historických památek, z nichž nejvýznamnější je kostel San Nicolas a Abbadia Fiastra. Milovníci historie a kultury mohou navštívit Archeologické muzeum, Muzeum Napoleona či Mezinárodní muzeum karikatur. Sportovně založení jedinci mají možnost za malý poplatek využívat místní tenisové kurty nebo se na řece věnovat vodním sportům či rybaření.

Jelikož je Tolentino situováno v předhůří Monti Sibillini, je zde spousta možností sportovního vyžití. Pohoří náležící do národního parku Parco Nazional dei Monti Sibillini je ideální pro vyznavače horské pěší turistiky. Na své si zde však přijdou i cyklisté, pro něž je zde připraveno množství značených cyklistických stezek. Máte možnost se také projet na koni. Pokud zatoužíte po koupání v moři, můžete se z Tolentina vydat po cestě vedoucí až k Jaderskému moři, cesta zabere přibližně 40 minut. Navštívit můžete některé z blízkých přímořských letovisek, jako je například Civitanova Marche, Porto Recanati či Porto Sant´Elpídio. Nedaleko se nachází jeskyně Frasassi, které jistě stojí za prohlídku. Tolentino je ideální jak pro milovníky lenošení u pláže, tak i pro aktivní jedince mířící do hor.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA