Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Ginesio

Ve vnitrozemí italského regionu Marche se rozkládá malebné městečko San Ginesio. Asi 28 km odtud se nachází město Macerata, což je hlavní město stejnojmenné provincie a přibližně 60 km je vzdáleno město Ancona. San Ginesio leží ve výšce 680 metrů nad mořem a žije zde kolem 3800 stálých obyvatel.

Toto nádherné historické městečko je obklopeno překrásnou přírodou a hustými lesy. Při jeho návštěvě na vás dýchne středověká atmosféra, kterou si dokázalo uchovat až do dnešních dní. Město bylo vystavěno na pahorku, odkud se naskýtá dech beroucí pohled na okolní hornatou krajinu.

V centru města se nachází krásné hlavní náměstí, které je pojmenováno po slavném rodákovi Albericu Gentilim, který žil v letech 1552 – 1608. Byl to profesor občanského práva na Oxfordské univerzitě, který položil základy výuky mezinárodního práva. Jeho socha je k vidění na okázalém univerzitním kostele s románským portálem, jež je zdoben gotickou fasádou z neobvyklých cihel. Kostelu dominuje zvláštně tvarovaná věž. Uvnitř kostela můžete spatřit kryptu zdobenou freskami Lorenza Salimbeniho z roku 1406.

Ve městě je však k vidění ještě mnoho dalších zajímavých staveb. Například kostel San Michele z 10. století nebo románský kostel San Francesco z 13. století. Také se zde dochovaly dva z pěti špitálů, kde se uchylovali poutníci během svých cest do Říma. V San Ginesiu máte možnost navštívit také městské muzeum.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA