Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Otranto

Otranto - informace o letovisku

Na nejvýchodnějším cípu poloostrova Salento se na základech starověkého města Hydrus rozkládá historické městečko Otranto. V minulosti se mu přezdívalo „Brána Orientu“, protože se díky svému přístavu stalo významnou křižovatkou obchodních cest mezi východem a západem. Otranto bývalo také důležitou zastávkou napoleonských lodí.

Po mnoho staletí bylo Otranto považováno za řeckou baštu na Apeninském poloostrově. Mluvilo se zde řecky a i dnes jsou zde řecké tradice silně zakořeněny. Také v architektuře je patrný řecký styl, který se však postupem času promísil se stylem římským, byzantským a normanským. Není se čemu divit, Otranto je nejvýchodnějším městem Itálie a maják Faro della Falascia ležící asi 5 km jižně od města je považován za nejvýchodnější bod italské pevniny. Na Balkánský poloostrov, konkrétně do Albánie, je to přes Otrantský průliv jen 75 kilometrů. Když je dobré počasí, je možné v dálce vidět Balkánské pohoří.

Historie města je spojena s tragickou událostí. V noci z 27. na 28. července roku 1480 připlulo ke zdejším břehům na 128 tureckých válečných lodí, jejichž posádky obsadily město a začaly vraždit a zotročovat místní obyvatele. Ti, kteří přežili, byli nuceni konvertovat k islámu. Pokud některý z nich odmítnul, byl nemilosrdně popraven. Turecké nadvlády bylo Otranto zbaveno o rok později Ferdinandem Aragonským. Turci však italskou Apulii napadli ještě mnohokrát poté.

Dnešní Otranto se může pochlubit několika dochovanými památkami, které jsou soustředěny ve starobylém centru. Mezi nimi vyniká mohutný aragonský hrad Castello Aragonese, který nechal postavit neapolský král Federico II. V letech 1485 až 1489 se dočkal přestavby Alfonsem II. Aragonským. Tato pětiúhelníková hradní pevnost se třemi věžemi měla jediný vstup, ke kterému vedl most klenoucí se přes hluboký příkop. Nad vstupem je patrný erb Karla V.

Další významnou památkou města je normanská katedrála z roku 1088, v jejíž hlavní lodi se nachází největší mozaiková dlažba z celé Itálie. Na ní je vyobrazen strom života, astrologický sluneční zvěrokruh, symboly a postavy z evropské mytologie. Vpravo od oltáře se dá vstoupit do kaple mučedníků, ale prozkoumat můžete také podzemní mramorové krypty nebo kostnici. Tam jsou ve skleněných vitrínách uloženy lebky a kosti Turky zavražděných obyvatel města.

Pláže jsou od centra Otranta vzdáleny v dosahu několika minut pěší chůze, využít však můžete také kyvadlovou dopravu. Na okraji města a na pobřeží vyrostly hotely, rezidence, apartmány i kempy, nabízející útulné a příjemné ubytování. V Otrantu tak máte možnost strávit pohodovou dovolenou se vším všudy. Městečko nabízí nepřeberné množství vyžití od rána až do večera. Je protkáno romantickými dlážděnými uličkami, které jsou lemovány starobylými bíle omítnutými domky. Ve večerních hodinách se můžete procházet po pláži, nebo se vydat na prohlídku zdejších obchůdků, posedět v restauraci či kavárně. Nezapomeňte ochutnat vynikající vína a místní speciality.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA