Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St. Maria di Leuca

Santa Maria di Leuca - informace o letovisku

V jihovýchodní části Itálie, v podpatku Italské „boty“, na poloostrově Salento, se rozprostírá malebný zapadlý kraj, který je na našem trhu cestovního ruchu stále zatím velkou neznámou.

Přes tři sta km dlouhé pobřeží poloostrova je proslulé svou rozmanitostí. Zatímco na plochém pobřeží Jónského moře se zejména jižně od Gallipoli střídají nízké rozčleněné skalnaté břehy a dlouhé bílé písčité pláže. Na samotné špičce poloostrova zvaném Capo Santa Maria di Leuca se pobřeží ostře zvedá a tvoří jej do moře příkře spadající vysoké vápencové útesy s četnými krasovými krápníkovými jeskyněmi, přerušované úzkými zátokami a malými romantickými plážemi, vyhledávanými pro své jemné zlatavé písky.

Santa Maria di Leuca leží v italském kraji přezdívaném také jako "Konec světa", kde mohutná vápencová plošina vyčnívá z jedné strany nad Jónským mořem a ze strany druhé na ní doráží moře Jaderské. Špička poloostrova, která se tyčí do výše nad 50 m n. m. je nazývána Capo Santa Maria di Léuca. Pobřeží je zde tvořeno divokými skalními útesy, ale přímo v centru městečka Santa Maria di Leuca se nachází menší písečná pláž.

Na tomto magickém místě byli již odpradávna uctíváni bohové. Na místě, kde kdysi stával chrám bohyně Minervy, se dnes vypíná překrásný poutní kostel z 18. století Santa Maria di Léuca, nazývaný také jako Santa Maria de Finibus Terrae. Celý mys je lemován příjemnými letovisky, jakými jsou například Marina di Léuca, Gagliano del Capo či Torre San Gregorio. V tak okouzlujícím místě, jakým bezesporu Santa Maria di Leuca je, zažijete nezapomenutelnou dovolenou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA