Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Torre San Giovanni

Torre San Giovanni - informace o letovisku

Torre San Giovanni, je součástí Marina di Ugento, situovaná pár kilometrů od Gallipoli. Torre San Giovanni – Marina di Ugento se stalo v posledních letech moderním turistickým centrem na Salentském pobřeží jižní Apulie. Nachází se v místech, kde nižší skalnaté pobřeží vulkanického původu pozvolna přechází v písčité pláže a svým návštěvníkům nabízí vše potřebné ke strávení příjemné dovolené.

V jeho těsné blízkosti se nacházejí zbytky starobylého přístavu Uzentum z doby římské, o něco jižněji, naproti ostrova Isola delle Pazze, byly objeveny pozůstatky sídliště z doby železné. V nedalekém Ugentu, jehož dominantu tvoří středověký hrad a katedrála, je možné navštívit muzeum zbraní, bronzových předmětů a mincí. Marina di Ugento je bývalá rybářská osada, která je dnes navštěvovaným turistickým střediskem, které leží v zálivu Golfo di Taranto, 20 km jižně od Gallipoli.

Je to příjemná mořská lokalita s vyhlídkou na Ionské moře se svými pobřežími přístupnými z jižní části a s překrásnou bílou pláží, která se rozléhá podél pobřeží klidného a průzračného moře. Na druhé straně pláže můžete využít krásné kolonády pro procházky nebo schůzky s přáteli. Torre San Giovanni má mimo jiné i pěkně vybavený přístav.

Většina zdejších letovisek (Gallipoli, Rivabella, Torre Suda, Santa Maria di Leuca, Otranto, Torre dell´Orso, Torre Rinalda) se těší mezinárodnímu ohodnocení  „Bandiera Blu“ (modrá vlajka) udělovanému každoročně právě za čistotu a krásu moře.

Jónské moře, jedno z nejslanějších na světě a zdejší solí a jódem prosycené ovzduší mají příznivé léčebné účinky při léčbě dýchacích onemocnění (zejména astmatu) a nejrůznějších kožních chorob jako jsou ekzémy nebo lupénka.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA