Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Torre San Giovanni

Torre San Giovanni - informace o letovisku

Torre San Giovanni, je součástí Marina di Ugento, situovaná pár kilometrů od Gallipoli. Torre San Giovanni – Marina di Ugento se stalo v posledních letech moderním turistickým centrem na Salentském pobřeží jižní Apulie. Nachází se v místech, kde nižší skalnaté pobřeží vulkanického původu pozvolna přechází v písčité pláže a svým návštěvníkům nabízí vše potřebné ke strávení příjemné dovolené.

V jeho těsné blízkosti se nacházejí zbytky starobylého přístavu Uzentum z doby římské, o něco jižněji, naproti ostrova Isola delle Pazze, byly objeveny pozůstatky sídliště z doby železné. V nedalekém Ugentu, jehož dominantu tvoří středověký hrad a katedrála, je možné navštívit muzeum zbraní, bronzových předmětů a mincí. Marina di Ugento je bývalá rybářská osada, která je dnes navštěvovaným turistickým střediskem, které leží v zálivu Golfo di Taranto, 20 km jižně od Gallipoli.

Je to příjemná mořská lokalita s vyhlídkou na Ionské moře se svými pobřežími přístupnými z jižní části a s překrásnou bílou pláží, která se rozléhá podél pobřeží klidného a průzračného moře. Na druhé straně pláže můžete využít krásné kolonády pro procházky nebo schůzky s přáteli. Torre San Giovanni má mimo jiné i pěkně vybavený přístav.

Většina zdejších letovisek (Gallipoli, Rivabella, Torre Suda, Santa Maria di Leuca, Otranto, Torre dell´Orso, Torre Rinalda) se těší mezinárodnímu ohodnocení  „Bandiera Blu“ (modrá vlajka) udělovanému každoročně právě za čistotu a krásu moře.

Jónské moře, jedno z nejslanějších na světě a zdejší solí a jódem prosycené ovzduší mají příznivé léčebné účinky při léčbě dýchacích onemocnění (zejména astmatu) a nejrůznějších kožních chorob jako jsou ekzémy nebo lupénka.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA