Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Torre dell Orso

Torre dell´Orso - informace o letovisku

Turistické středisko Torre dell´Orso se nachází v širokém zálivu jihovýchodně od Brindisi. Příjezd po dálnici z Lecce do S. Cataldo, pak podél pobřeží směrem na jih. Otranto je vzdáleno 16 km. Návštěvníky zde čeká krásná písečná pláž a v blízkém okolí husté borovicové háje. Můžete se zde věnovat nejrůznějším vodním sportům. V blízkosti se nacházejí i působivá archeologická místa Rocca Vechia a Acaia. Letovisko samozřejmě nabízí dostatek možností zábavy, nákupů i návštěvy restaurací.

Torre dell´Orso je známá a vybavená mořská lokalita v Salentu, situovaná na Adriatickém moři. Je zanořena mezi dvěma úskalími a chráněná dunovým podkladem, v kterém se zelená kouzelný lesík. Z překrásně průzračného moře ční vysoká skaliska, jmenovaná "dvě sestry", a pohoří s jeskyněmi, které dělají z tohoto místa kouzelné a tajemné místo jedinečné v Salentu.

Torre dell’Orso je vyhlášeným (a snad i nejznámějším) místem Salenta, podpatku pověstné "italské boty". Barva moře je tu typická pro celou oblast Puglie, tedy krásně průzračná modrá, a to "něco navíc" zde dodávají vápencové útesy a zvláštní útvary, jež z nich vymodelovalo moře. Právě tento barevný kontrast modré a bílé je charakteristický pro celé Salento. Letovisko leží přímo u velké zátoky s jemným, světle zlatavým pískem, ale kdo se rád projde nebo zajede o kousek dál, najde nespočet dalších menších zátok, vyhloubených do skal, obklopených hustými piniovými lesy.

Celé dlouhé pobřeží Jadranu až k Otrantu je skutečným rájem potápěčů a oblíbeným cílem lodních výletů, zpestřených návštěvou krápníkových jeskyní (Grotta Romanelli, Grotta Zinzulusa) a koupáním v modrém jezírku nacházejícím se v jedné z nich. Od Otranta již opět převládají nádherné, zvolna klesající písčité pláže lemované piniovými háji, často s velkými přírodními dunami. Jednou z nejkrásnějších je zátoka Torre dell´Orso.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA