Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Torre dell Orso

Torre dell´Orso - informace o letovisku

Turistické středisko Torre dell´Orso se nachází v širokém zálivu jihovýchodně od Brindisi. Příjezd po dálnici z Lecce do S. Cataldo, pak podél pobřeží směrem na jih. Otranto je vzdáleno 16 km. Návštěvníky zde čeká krásná písečná pláž a v blízkém okolí husté borovicové háje. Můžete se zde věnovat nejrůznějším vodním sportům. V blízkosti se nacházejí i působivá archeologická místa Rocca Vechia a Acaia. Letovisko samozřejmě nabízí dostatek možností zábavy, nákupů i návštěvy restaurací.

Torre dell´Orso je známá a vybavená mořská lokalita v Salentu, situovaná na Adriatickém moři. Je zanořena mezi dvěma úskalími a chráněná dunovým podkladem, v kterém se zelená kouzelný lesík. Z překrásně průzračného moře ční vysoká skaliska, jmenovaná "dvě sestry", a pohoří s jeskyněmi, které dělají z tohoto místa kouzelné a tajemné místo jedinečné v Salentu.

Torre dell’Orso je vyhlášeným (a snad i nejznámějším) místem Salenta, podpatku pověstné "italské boty". Barva moře je tu typická pro celou oblast Puglie, tedy krásně průzračná modrá, a to "něco navíc" zde dodávají vápencové útesy a zvláštní útvary, jež z nich vymodelovalo moře. Právě tento barevný kontrast modré a bílé je charakteristický pro celé Salento. Letovisko leží přímo u velké zátoky s jemným, světle zlatavým pískem, ale kdo se rád projde nebo zajede o kousek dál, najde nespočet dalších menších zátok, vyhloubených do skal, obklopených hustými piniovými lesy.

Celé dlouhé pobřeží Jadranu až k Otrantu je skutečným rájem potápěčů a oblíbeným cílem lodních výletů, zpestřených návštěvou krápníkových jeskyní (Grotta Romanelli, Grotta Zinzulusa) a koupáním v modrém jezírku nacházejícím se v jedné z nich. Od Otranta již opět převládají nádherné, zvolna klesající písčité pláže lemované piniovými háji, často s velkými přírodními dunami. Jednou z nejkrásnějších je zátoka Torre dell´Orso.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA