Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Torre Pali

Torre Pali - informace o letovisku

Torre Pali je poklidná rekreační obec u San Antonio nacházející se na jižní špici salentinského poloostrova (podpatek Itálie). Torre Palli je ponořena v srdci Salentinského poloostrova, na ionském pobřeží, které vede od Santa Maria di Leuka do Gallipoli. Torre Pali je klidným střediskem v jihoitalské přímořské oblasti Apulie. Turistickou oblibu si Torre Pali získalo především díky svým kouzelným plážím zalitým sluncem a obklopeným krásnou přímořskou scenérií. Tato původně rybářská vesnička si zachovává svou svébytnost a malebnost. Právě díky tomu je Torre Pali ideálním místem pro poklidnou dovolenou plnou romantiky a odpočinku.

Antické rybářské předměstí je charakterizováno bílými písečnými plážemi přerušovanými úskalími s jednoduchým přístupem. Lokalita Torre Palli, je ideální pro ty, kteří chtějí poznat pravou tradici Salenta, daleko od hluku a zmatku velkých středisek. Turisty zde čekají krásné pláže, spousta slunce a příroda. Setkají se zde se zajímavou panoramatickou silnicí vedoucí podél pobřeží přes mys až do Gagliano. Do Gallipoli je to 25 km a je dosažitelné také po panoramatické silnici.

Torre Pali a Torre Mozza jsou pobřežní prázdninové vesničky, které spadají pod správu vnitrozemního městečka Ugento. Jde o oblast s rozvinutým zemědělstvím a rozvíjejícím se cestovním ruchem. Několik kilometrů odtud leží město Gallipoli, nazývané „Perla Jónského pobřeží", a to především pro své velmi průzračně čisté moře, krásné historické, turisticky atraktivní centrum a malebný přístav naproti malému ostrůvku Sv. Andrea.

Zážitkem jsou plavby na člunu podél velmi členitého pobřeží s mnoha jeskyněmi. Pár desítek kilometrů odtud navštivte krásné krápníkové jeskyně Grotta Romanelli a Grotta Zinzulusa, jež byly zřejmě již v prehistorických dobách obydlené.

Salentinský poloostrov  je nejjižnější částí regionu Apulie s provinciemi Lecce a Brindisy. Salento je dodnes zemědělským krajem a jednou z mála oblastí, dosud nezničených civilizací, průmyslem a masovým turistickým ruchem. Kraj si uchoval svou autentičnost a všude je do dnes cítit tradice, folklor a pravá středomořská atmosféra.

Většina zdejších letovisek (Gallipoli, Rivabella, Torre Suda, Santa Maria di Leuca, Otranto, Torre dell´Orso, Torre Rinalda) se těší mezinárodnímu ohodnocení  „Bandiera Blu“ (modrá vlajka) udělovanému každoročně právě za čistotu a krásu moře. Jónské moře, jedno z nejslanějších na světě a zdejší solí a jódem prosycené ovzduší mají příznivé léčebné účinky při léčbě dýchacích onemocnění (zejména astmatu) a nejrůznějších kožních chorob jako jsou ekzémy nebo lupénka.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA