Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Torre Pali

Torre Pali - informace o letovisku

Torre Pali je poklidná rekreační obec u San Antonio nacházející se na jižní špici salentinského poloostrova (podpatek Itálie). Torre Palli je ponořena v srdci Salentinského poloostrova, na ionském pobřeží, které vede od Santa Maria di Leuka do Gallipoli. Torre Pali je klidným střediskem v jihoitalské přímořské oblasti Apulie. Turistickou oblibu si Torre Pali získalo především díky svým kouzelným plážím zalitým sluncem a obklopeným krásnou přímořskou scenérií. Tato původně rybářská vesnička si zachovává svou svébytnost a malebnost. Právě díky tomu je Torre Pali ideálním místem pro poklidnou dovolenou plnou romantiky a odpočinku.

Antické rybářské předměstí je charakterizováno bílými písečnými plážemi přerušovanými úskalími s jednoduchým přístupem. Lokalita Torre Palli, je ideální pro ty, kteří chtějí poznat pravou tradici Salenta, daleko od hluku a zmatku velkých středisek. Turisty zde čekají krásné pláže, spousta slunce a příroda. Setkají se zde se zajímavou panoramatickou silnicí vedoucí podél pobřeží přes mys až do Gagliano. Do Gallipoli je to 25 km a je dosažitelné také po panoramatické silnici.

Torre Pali a Torre Mozza jsou pobřežní prázdninové vesničky, které spadají pod správu vnitrozemního městečka Ugento. Jde o oblast s rozvinutým zemědělstvím a rozvíjejícím se cestovním ruchem. Několik kilometrů odtud leží město Gallipoli, nazývané „Perla Jónského pobřeží", a to především pro své velmi průzračně čisté moře, krásné historické, turisticky atraktivní centrum a malebný přístav naproti malému ostrůvku Sv. Andrea.

Zážitkem jsou plavby na člunu podél velmi členitého pobřeží s mnoha jeskyněmi. Pár desítek kilometrů odtud navštivte krásné krápníkové jeskyně Grotta Romanelli a Grotta Zinzulusa, jež byly zřejmě již v prehistorických dobách obydlené.

Salentinský poloostrov  je nejjižnější částí regionu Apulie s provinciemi Lecce a Brindisy. Salento je dodnes zemědělským krajem a jednou z mála oblastí, dosud nezničených civilizací, průmyslem a masovým turistickým ruchem. Kraj si uchoval svou autentičnost a všude je do dnes cítit tradice, folklor a pravá středomořská atmosféra.

Většina zdejších letovisek (Gallipoli, Rivabella, Torre Suda, Santa Maria di Leuca, Otranto, Torre dell´Orso, Torre Rinalda) se těší mezinárodnímu ohodnocení  „Bandiera Blu“ (modrá vlajka) udělovanému každoročně právě za čistotu a krásu moře. Jónské moře, jedno z nejslanějších na světě a zdejší solí a jódem prosycené ovzduší mají příznivé léčebné účinky při léčbě dýchacích onemocnění (zejména astmatu) a nejrůznějších kožních chorob jako jsou ekzémy nebo lupénka.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA