Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cerveteri

Cerveteri - informace o letovisku

Cerveteri je malé městečko blízko tyrhénského pobřeží, asi 39 km severně do Říma na úpatí kopců Ceriti. Pozornost si zde zaslouží zámek, samotné staré město Cerveteri, částečně centrum Cerveti ve středověku a etruský hřbitov.

Město Cerveteri bylo založeno jako etruské Caere a je osídleno již od doby Villanovské kultury. V době rozkvětu Etruské civilizace bylo město významné jako obchodní metropole Tyrhénského moře využívající tří přístavů. Největšího rozkvětu město dosáhlo mezi 7. - 6. stol. př. n. l. Caere vojensky podlehlo Římu roku 353 př. n. l. Archeologicky je významná etruská nekropole Banditaccia (město mrtvých s hrobkami - tumuly).

V Cerveteri si proto přijdou na své milovníci historie, avšak ti, kteří mají rádi poznávání zajímavých míst a koupání v moři nebudou ochuzeni. Krásně teplé a průzračné Tyrhénské moře se od Cerveteri nalézá pouhých 6 km.

Etruskové byli prvním významným národem v Itálii. Podle nalezišť můžeme soudit, že se jednalo o velmi kulturně a umělecky založené etnikum. Nádherné šperky, keramika a fresky v hrobech nám o tom podávají důkaz. Hrobky Etrusků (nekropole) můžeme spatřit na vlastní oči ještě dnes v Cerveteri poblíž Říma. Svou významností se řadí mezi památky UNESCO.

V 6. stol. př. Kr. patřilo Cerveteri (starověké Kyrsy) k nejvíce zalidněným a kulturně nejbohatším městům ve Středomoří. Toto etruské město bohatlo hlavně z těžby minerálů.

Dva kilometry od něj leží nekropole Banditaccia – etruské město mrtvých – s labyrintem ulic lemovaných hrobkami z 6. až 1. stol. př. Kr. Nejvýznamnější nálezy sice schraňují různá muzea (Vatikánská, Villa Giulia či Britské muzeum v Londýně), ale některé uvidíte i v malém Museol Nazionale Cerite, které je umístěno v zámku z 16. stol. – Castello Ruspoli v centru města.

Mnoho dalších stop po Etruscích je v Norchii, kde se nacházejí hrobky vyhloubené do skalní stěny, a v Sutri, jehož amfiteátr patří k jedné z mála dochovaných etruských památek.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA