Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Terracina

Terracina - informace o letovisku

Terracina je přístavní město asi sto kilometrů jižně od Říma. Její minulost je opředena dávnými mýty, sahá až k Odyseovi, který měl z tamních útesů pozorovat ostrov Aiaie, kde stál palác kouzelnice Kirké. Římská Terracina byla významným střediskem obchodu na Via Appia. Dnes na svazích Monti Ausoni leží populární přímořské letovisko s fascinující koláží středověkých staveb a římských rozvalin v historickém centru. Novější část města blíže k moři překypuje restauracemi, bary a hotely.

Terracina je oblíbené přímořské letovisko ležící u nohou vysoké vápencovité skály u moře na hranici mezi střední a jižní Itálií. Město a jeho okolí nabízí o historii se zajímajícím lidem četné ostatky z římské minulosti. Ze zvonice katedrály San Cesareo z 12. století se nabízí překrásný výhled přes pobřežní krajinu. V centru se setkávají středověké budovy s antickými vykopávkami a pozůstatky. Velkou zajímavostí je místní dóm, který byl postaven uvnitř antického chrámu, takže se dodnes vchází po starověkých schodech.

I zde jsou kilometry pláže a v moderní části kolem se nacházejí bary, hotely a další zařízení pro rekreaci. Toto velmi oblíbené přímořské letovisko má mnoho krásných písečných pláží a patří mezi nejhezčí na celém pobřeží. Město je dobře dopravně spojeno s dalšími zajímavými místy v okolí.

Římská Terracina byla významným střediskem obchodu na Via Appia. Pumové nálety za 2. světové války odkryly mnoho antických památek, zejména úsek Via Appia a původní dláždění římského fóra na Piazza Del Municipio. Dóm z 1. století byl vsazen do kostry římského chrámu a dodnes se do něj vchází chrámovými schody. Středověký portikus dekorují úžasné mozaiky z 12. století a uvnitř se dochovala mozaiková dlažba ze 13. století. Hned vedle stojí moderní radnice, kde sídlí Museo Archeologico, zaměřené na místní řeckořímské artefakty.

Tři kilometry nad městem se nalézá pódium a základy, na nichž kdysi spočíval chrám Jova Anxura z 1. st. př. Kr. Tato obrovská podezdívka s arkádou je v noci osvětlena a skýtá závratný výhled na Terracinu a záliv.

Tipy na výlety 

Terracina leží v regionu Lazio, na půli cesty mezi Římem a Neapolí a je tak skvělým výchozím bodem pro poznávání těchto významných měst Itálie i velmi zajímavého kraje.

Poetinské ostrovy
Tyto ostrůvky vulkanického původu se nacházejí v moři přibližně mezi Římem a Neapolí. Obydlené jsou pouze dva z nich – Ponza a Ventotene, na něž se dostanete trajektem z Formie, Terraciny nebo Anzia. Službami pro turisty je lépe vybavený ostrůvek Ponza, na Ventotene se však nachází pozůstatky antické vily a muzeum.

Doporučujeme také výlet lodí na ostrov Bonza, který stojí za to.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA