Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Amelia

Amelia je romantické městečko se zhruba 10.000 obyvateli, které se rozkládá na vrcholku skalnatého kopce v nadmořské výšce 370 m. Patří k nejstarším v celé Itálii.

Chráněné úctyhodným středověkým opevněním leží uprostřed pastvin jižní Umbrie. Některé části hradeb pocházejí z 5. století. Základy samotného města byly ale údajně položeny mnohem dříve.

Díky jedinečné poloze na horském hřbetě tyčím se nad údolími dvou řek, Tiber a Nera, vzdálená cca 12 km severozápadně od Narni, patří Amelia k oblíbeným a turisty hodně vyhledávaným městům.

Příroda je zde typická zejména velkým množstvím olivovníků a cesmínů. Kromě malebné krajiny zde najdete i okouzlující historické jádro. Už samotný vstup do města je impozantní, a to díky středověké bráně Porta Romana.

Mezi hlavní památky patří římské cisterny pod náměstím Piazza Mettaotti a Museo Archeologico, kde je vystavena bronzová socha Germanika, otce císaře Caliguly. Dále nelze přehlédnout amelijskou katedrálu, pocházející z 11. století, jejíž impozantní dominantou je zejména mohutná zvonice.

Zajímavé detaily nabízí i místní kostely. Kostel Madonna delle Cinque Fonti, je významný tím, že zde odpočíval sv. František z Assisi, v kostele San Pancrazio si zase můžete prohlédnout naprosto unikátní dekorativní dveře.

V květnu se zde každoročně koná květen festival středověké hudby Maggio Organistico Amerino – mezinárodní varhanní festival. Ve světě je zřejmě ale Amelie známější letním tradičním závodem Palio dei Colombi. Šlechtici a lučištníci z pěti městských čtvrtí se na koních snaží dřevěným kopím trefit do malého terče.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA