Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Amelia

Amelia je romantické městečko se zhruba 10.000 obyvateli, které se rozkládá na vrcholku skalnatého kopce v nadmořské výšce 370 m. Patří k nejstarším v celé Itálii.

Chráněné úctyhodným středověkým opevněním leží uprostřed pastvin jižní Umbrie. Některé části hradeb pocházejí z 5. století. Základy samotného města byly ale údajně položeny mnohem dříve.

Díky jedinečné poloze na horském hřbetě tyčím se nad údolími dvou řek, Tiber a Nera, vzdálená cca 12 km severozápadně od Narni, patří Amelia k oblíbeným a turisty hodně vyhledávaným městům.

Příroda je zde typická zejména velkým množstvím olivovníků a cesmínů. Kromě malebné krajiny zde najdete i okouzlující historické jádro. Už samotný vstup do města je impozantní, a to díky středověké bráně Porta Romana.

Mezi hlavní památky patří římské cisterny pod náměstím Piazza Mettaotti a Museo Archeologico, kde je vystavena bronzová socha Germanika, otce císaře Caliguly. Dále nelze přehlédnout amelijskou katedrálu, pocházející z 11. století, jejíž impozantní dominantou je zejména mohutná zvonice.

Zajímavé detaily nabízí i místní kostely. Kostel Madonna delle Cinque Fonti, je významný tím, že zde odpočíval sv. František z Assisi, v kostele San Pancrazio si zase můžete prohlédnout naprosto unikátní dekorativní dveře.

V květnu se zde každoročně koná květen festival středověké hudby Maggio Organistico Amerino – mezinárodní varhanní festival. Ve světě je zřejmě ale Amelie známější letním tradičním závodem Palio dei Colombi. Šlechtici a lučištníci z pěti městských čtvrtí se na koních snaží dřevěným kopím trefit do malého terče.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA