Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Spello

Spello je krásné historické město uprostřed Spoletského údolí , nacházející se téměř v samém srdci Umbrie.  Jedná se zřejmě o nejznámější destinaci této oblasti.

První zmínky o Spellu sahají k roku 41 před n.l., kdy původní město doslova srovnal se zemí Oktavianus, synovec  Caesara, při bojích s Markem Antoniem.  Později zdejší pozemky rozdělil císař Augustus mezi své věrné legionáře. V tomto období také došlo k výraznějšímu rozvoji zdejšího kraje.

Ani pak však město nenašlo klid. Plenila ho vojska Atilova, muselo odolávat nájezdům Langobardů. Tragické události se mu nevyhnuly ani v dalších stoletích. V roce 1832 zažilo silné zemětřesení s děsivými následky a po druhé světové válce byla ekonomická situace Spella tak katastrofická, že mnoho Italů odcházelo do emigrace.

Dnes je již vše jinak. Spello díky zemědělství plně prosperuje, úspěšné je zejména ve vývozu vína a olivového oleje, naplno se zde rozvíjí turistický ruch.  Není divu. Malebná krajina skýtá možnost klidné dovolené s romantickými procházkami po okolí, množství cyklostezek většinou úspěšně svádí návštěvníky k výletům na kole.

K významným památkám patří zejména místní  kostely - Santa Maria Maggiore (12. – 13. století) , Sant’Andrea (13. století), San Lorenzo, baroknímu klenotu z 12. století. Za zhlédnutí stojí určitě také římské rozvaliny jako Porta Consolare a dvouvěžová Porta Venere.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA