Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Piegaro

Piegaro je starobylá italská obec rozkládající se na kopci nad řekou Nestore, 34 km jihozápadně od města Perugia, poskytující nádherný panoramatický výhled na půvabnou okolní krajinu.

Městečko je obklopeno olivovými háji, vinicemi, hlubokými dubovými lesy a především spoustou hradů postavených na okolních kopcích. Už z tohoto důvodu se Piegaro nabízí jako ideální výchozí bod i pro pěší výlety malebnou přírodou právě za těmito historickými domintami oblasti. 

Kromě hradů je možné zamířit i k nejdelšímu a zároveň čtvrtému největšímu jezeru Itálie Trasimeno a užít si dosyta vodních sportů, popřípadě rybaření, neboť Trasimeno je zároveň považováno za nejbohatší jezero Itálie, právě co se týče ryb.

Původně maličké Piegaro zaznamenalo svůj rozvoj již ve středověku, kdy zde působili benátští mistři sklářského řemesla. Dosud je jeho středověký původ patrný na obranných hradbách a věžích.

U Piegara lze najít spojitost i s Českou republikou. Je totiž partnerským městem českého Dvora Králové nad Labem.

Tipy na výlety
Ale vraťme se k majestátním hradům obklopující malebné Piegaro. Dostanete se k nim skrze hluboké umbrijské lesy, které rovněž mají velký podíl na přezdívce celého umbrijského kraje - Zelená perla Itálie.

Castiglion Fasco je už z dálky viditelný hrad z desátého až dvanáctého století (přesnou dobu vzniku nelze určit, protože je o něm dochováno málo historických pramenů).

Cibottola je menší hrad vypínající se 471 metrů nad mořem. I jeho původ  je neznámý. Doba vzniku se odhaduje na deváté století. Ve vesnici Cibottola byl postaven jeden z prvních  z prvních františkánských klášterů.

Za návštěvu určitě stojí také další místa, jako například Collebaldo, Gaiche, Monte Petravello a Monte Paousillo, Ierna, Macereto, Gold, Park Montarale, Pietrafitta, Pratalenza.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA