Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Passignano sul Trasimeno

Passignano sul Trasimeno leží na březích jezera Trasimeno na severozápadě regionu Umbrie. Místními obyvateli je označováno za šťastné spojení přírody a historie, umění a folklóru, klidu a vitality.

Z pohledu turisty chystajícího se na dovolenou, a který ještě neví, jak ji vlastně chce strávit, je Passignano sul Trasimeno ideálním místem. Díky klidné kráse přírody zde najde klid a relaxaci, ale zároveň se nebude cítit příliš odstrčen, osamocen, neboť čilý ruch u jezera panuje přes den i v noci.

Malebné středověké městečko bohužel v období druhé světové války přišlo o spoustu historických památek. Zachován zůstal pouze kostel Sant Rocco z patnáctého století a Sant Bernardino, postavený jen o pár let později.

Další kostely, například Sant Savladore, lze navštívit na jednom ze tří ostrovů jezera Trasimeno (nejdelšího a zároveň čtvrtého největšího jezera Itálie). Například na Isola Maggiore je to románský kostel Sant Salvatore z dvanáctého století.

Jezero Trasimeno drží ještě jeden velmi populární primát. Uvádí se, že se zde nachází tolik ryb, jako v žádném jiném italském jezeře. Co víc si rybáři mohou přát?

A ještě jedna zajímavost na závěr. Každým rokem se poslední neděli v červenci v Passignanu sul Trasimeno koná velkolepá oslava bárek s průvodem v renesančních kostýmech.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA