Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Passignano sul Trasimeno

Passignano sul Trasimeno leží na březích jezera Trasimeno na severozápadě regionu Umbrie. Místními obyvateli je označováno za šťastné spojení přírody a historie, umění a folklóru, klidu a vitality.

Z pohledu turisty chystajícího se na dovolenou, a který ještě neví, jak ji vlastně chce strávit, je Passignano sul Trasimeno ideálním místem. Díky klidné kráse přírody zde najde klid a relaxaci, ale zároveň se nebude cítit příliš odstrčen, osamocen, neboť čilý ruch u jezera panuje přes den i v noci.

Malebné středověké městečko bohužel v období druhé světové války přišlo o spoustu historických památek. Zachován zůstal pouze kostel Sant Rocco z patnáctého století a Sant Bernardino, postavený jen o pár let později.

Další kostely, například Sant Savladore, lze navštívit na jednom ze tří ostrovů jezera Trasimeno (nejdelšího a zároveň čtvrtého největšího jezera Itálie). Například na Isola Maggiore je to románský kostel Sant Salvatore z dvanáctého století.

Jezero Trasimeno drží ještě jeden velmi populární primát. Uvádí se, že se zde nachází tolik ryb, jako v žádném jiném italském jezeře. Co víc si rybáři mohou přát?

A ještě jedna zajímavost na závěr. Každým rokem se poslední neděli v červenci v Passignanu sul Trasimeno koná velkolepá oslava bárek s průvodem v renesančních kostýmech.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA