Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Narni

Narni je půvabné starobylé městečko, které, podobně jako většina umbrijských měst, ve svých útrobách skrývá mnoho historických památek.

Leží na skalnatém výběžku při ústí řeky Nero v provincii Terni, pouhých 10 km od vodopádů Marmore a 80 km od Říma. Místní obyvatelé se stále snaží městu uchovat jeho středověký ráz.

Dlážděné úzké uličky, spousta kamenných dómů, to je Narni. Při pohledu z dálky se jeví jako místo, kterému je lépe se vyhnout. Zvláště pokud přijíždíte ve směru od zemětřesením postiženého nedalekého Terni. Přesto se vyplatí, se ve městě, rozkládajícím se na vrcholku kopce a opevněného původně nedobytnými hradbami, alespoň zastavit.

Snad k nejznámější památce Narni patři zřejmě největší románský most, který kdy byl vůbec postaven. Přečkal obě světové války, i když značně poškozen. Do současné doby se ho dochovala téměř celá polovina.

Ve velmi dobrém stavu je i místní pevnost, katedrála a spousta dalších okouzlujících historických staveb, které dohromady vytvářejí příjemnou atmosféru středověku, přímo neodolatelnou kulisu k romantickým večerním procházkám.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA