Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Assisi

Assisi, rodiště svatého Františka, právem patří k historickým klenotům Itálie. Obklopeno lesy a úrodnou půdou v nížinách vyzařuje už na první pohled oduševnělý klid, jemnost a čistotu.

Tato perla Umbrie se rozkládá v kopcích Apeninského pohoří a vytváří nádhernou scenérii terasovitě postavených domků s úctyhodnou dominantou, Basilikou di San Francesco, v níž jsou uloženy ostatky svatého rodáka.

Bazilika ovšem není jedinou historickou památkou města, které je zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO. Za zhlédnutí určitě stojí například románský kostel San Pietro ze 13. století, nebo Oretorio dei Pellegrini z 15. století.

Odkaz křesťanství
Svatý František z Assisi, italský mnich, básník a zakladatel řádu františkánů, se narodil na konci 12. století. Původně pocházel z bohaté kupecké rodiny a jako mladík vedl rozverný a bezstarostný život.

Na základě svého vidění rozprodal svému otci zboží ze skladu, aby za utržené peníze opravil místní kostel. Otec ho za to vydědil a mladík, veden dál svou neochvějnou vírou, se zasnoubil s chudobou. Oblékl chudý šat a začal kázat o pokoře, chudobě a samozřejmě lásce k bohu.

Jeho Františkánský řád je dnes považován za jeden z nejvýznamnějších katolických kongregací v Evropě. Po vzoru svatého Františka se chudobě zaslíbila i jeho vrstevnice, svatá Klára z Assisi, a založila ženskou odnož řádu.

I díky vlivu odkazu svatého Františka se začalo ve středověkém Assisi s výstavbou chrámů, které dodnes zdobí jeho starobylé uličky a náměstí. Vyhledávané jsou především fresky středověkého malíře Giotta v Basilice svatého Františka. Bohužel ty byly zničeny po zemětřesení v roce 1997. Dnes již jsou ale zrestaurovány a návštěvníci se jim mohou opět obdivovat.

 

Kontextová reklama.

Assisi – městečko svatého Františka

Assisi – městečko svatého Františka

Ve středoitalském regionu Umbrie se nachází městečko Assisi, které je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v celé zemi. Je totiž svázáno s životem a duchovním odkazem svatého Františka, který zde žil v letech 1181-1226. Městečko je tak opravdovým historickým klenotem Itálie.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA