Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Assisi

Assisi, rodiště svatého Františka, právem patří k historickým klenotům Itálie. Obklopeno lesy a úrodnou půdou v nížinách vyzařuje už na první pohled oduševnělý klid, jemnost a čistotu.

Tato perla Umbrie se rozkládá v kopcích Apeninského pohoří a vytváří nádhernou scenérii terasovitě postavených domků s úctyhodnou dominantou, Basilikou di San Francesco, v níž jsou uloženy ostatky svatého rodáka.

Bazilika ovšem není jedinou historickou památkou města, které je zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO. Za zhlédnutí určitě stojí například románský kostel San Pietro ze 13. století, nebo Oretorio dei Pellegrini z 15. století.

Odkaz křesťanství
Svatý František z Assisi, italský mnich, básník a zakladatel řádu františkánů, se narodil na konci 12. století. Původně pocházel z bohaté kupecké rodiny a jako mladík vedl rozverný a bezstarostný život.

Na základě svého vidění rozprodal svému otci zboží ze skladu, aby za utržené peníze opravil místní kostel. Otec ho za to vydědil a mladík, veden dál svou neochvějnou vírou, se zasnoubil s chudobou. Oblékl chudý šat a začal kázat o pokoře, chudobě a samozřejmě lásce k bohu.

Jeho Františkánský řád je dnes považován za jeden z nejvýznamnějších katolických kongregací v Evropě. Po vzoru svatého Františka se chudobě zaslíbila i jeho vrstevnice, svatá Klára z Assisi, a založila ženskou odnož řádu.

I díky vlivu odkazu svatého Františka se začalo ve středověkém Assisi s výstavbou chrámů, které dodnes zdobí jeho starobylé uličky a náměstí. Vyhledávané jsou především fresky středověkého malíře Giotta v Basilice svatého Františka. Bohužel ty byly zničeny po zemětřesení v roce 1997. Dnes již jsou ale zrestaurovány a návštěvníci se jim mohou opět obdivovat.

 

Kontextová reklama.

Assisi – městečko svatého Františka

Assisi – městečko svatého Františka

Ve středoitalském regionu Umbrie se nachází městečko Assisi, které je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v celé zemi. Je totiž svázáno s životem a duchovním odkazem svatého Františka, který zde žil v letech 1181-1226. Městečko je tak opravdovým historickým klenotem Itálie.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA