Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monteleone Spoleto

Monteleone di Spoleto je klidné malinké středověké městečko, nacházející se uvnitř přírodního parku Coscerno, přímo ve středu archeologické oblasti v jihovýchodní části Umbrie, obklopené zelenými svahy Nerina valley (Nerinina údolí). Zdejší krajina je charakteristická úzkými a hlubokými údolími a rozsáhlými pastvinami, ideální k pěším výletům a túrám.

Monteleone di Spoleto leží zcela mimo hlavní turistickou oblast v Umbrii, cca 10 km jihovýchodně od města Perugia a zhruba 35 km od města Spoleto.

Podobně jako jeho velký soused, velmi půvabné starobylé Spoleto, i Monteleone di Spoleto se může pyšnit jednou překrásnou historickou dominantou. Tou je majestátní hrad Brufa, nyní Monteleone di Spoleto, který pochází z roku 880. Byl postaven římským šlechticem Attone - Arrone, synem hraběte Lupone. Mladý muž po odchodu ze své rodné vlasti našel útočiště právě v údolí Black River, posléze po něm nazvané Valle Attona – Arrona.

Monteleone di Spoleto je známé pro četné a především velmi hodnotné archeologické nálezy, z nichž některé pocházejí dokonce až z doby bronzové. Původně zde bylo zřejmě pohřebiště (a to jedno z nejstarších objevených v Evropě), což dokazuje nález 44 hrobů s keramickými urnami, obsahujících kromě popela zesnulých různé další doplňky – ozdobné kroužky, čepy, nádobí.

Monteleone přes svoji nádhernou okolní přírodu bylo vždy stranou od turistického ruchu. Není proto divu, že ekonomicky v minulosti hodně strádalo. Kraj zchudl, což donutilo mnoho lidí k emigraci. V posledních desetiletích se ale místním obyvatelům podařilo situaci zvrátit a dnes je z tohoto malinkatého, na historii však velmi bohatého městečka příjemná destinace, ideální pro klidnou, odpočinkovou dovolenou v malebné přírodě. Výlety po okolí usnadní spousta dobře značených turistických stezek.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA