Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monteleone Spoleto

Monteleone di Spoleto je klidné malinké středověké městečko, nacházející se uvnitř přírodního parku Coscerno, přímo ve středu archeologické oblasti v jihovýchodní části Umbrie, obklopené zelenými svahy Nerina valley (Nerinina údolí). Zdejší krajina je charakteristická úzkými a hlubokými údolími a rozsáhlými pastvinami, ideální k pěším výletům a túrám.

Monteleone di Spoleto leží zcela mimo hlavní turistickou oblast v Umbrii, cca 10 km jihovýchodně od města Perugia a zhruba 35 km od města Spoleto.

Podobně jako jeho velký soused, velmi půvabné starobylé Spoleto, i Monteleone di Spoleto se může pyšnit jednou překrásnou historickou dominantou. Tou je majestátní hrad Brufa, nyní Monteleone di Spoleto, který pochází z roku 880. Byl postaven římským šlechticem Attone - Arrone, synem hraběte Lupone. Mladý muž po odchodu ze své rodné vlasti našel útočiště právě v údolí Black River, posléze po něm nazvané Valle Attona – Arrona.

Monteleone di Spoleto je známé pro četné a především velmi hodnotné archeologické nálezy, z nichž některé pocházejí dokonce až z doby bronzové. Původně zde bylo zřejmě pohřebiště (a to jedno z nejstarších objevených v Evropě), což dokazuje nález 44 hrobů s keramickými urnami, obsahujících kromě popela zesnulých různé další doplňky – ozdobné kroužky, čepy, nádobí.

Monteleone přes svoji nádhernou okolní přírodu bylo vždy stranou od turistického ruchu. Není proto divu, že ekonomicky v minulosti hodně strádalo. Kraj zchudl, což donutilo mnoho lidí k emigraci. V posledních desetiletích se ale místním obyvatelům podařilo situaci zvrátit a dnes je z tohoto malinkatého, na historii však velmi bohatého městečka příjemná destinace, ideální pro klidnou, odpočinkovou dovolenou v malebné přírodě. Výlety po okolí usnadní spousta dobře značených turistických stezek.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA