Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Spoleto

Spoleto je jedno z nejkrásnějších měst střední Itálie. Nachází se na jižním konci umbrijského údolí řeky Tessino. Od dalšího historického klenotu Umbrie, Perugii, je vzdáleno 65 km.

Spoleto je město bohaté na historii, což ostatně dokazuje i velké množství dochovaných památek. Založili ho Umbrové, posléze se stalo významnou římskou kolonií Langobardského vévodství, nakonec i jeho hlavním městem.

V roce 100 př.n.l. bylo Spoleto jedním z nejhezčích a nejbohatších území v centrální Itálii. Jeho tvář se ale postupem času razantně měnila. Svůj vliv zde posilovalo křesťanství, čelit muselo i nájezdům barbarů, vpádu Langobardů, nadvládě Franků, nakonec na něj zaútočil Barbarossa, který město v roce 1155 zcela zničil. Krutých bitev zde zkrátka bylo mnoho. Spoleto však všechno přestálo a každý jeho návštěvník dnes jen může v úžasu obdivovat, jak se zde snoubí půvab přírody s jeho dobrodružnou historií.

Už od roku 1958 je Spoleto dějištěm jednoho z největších festivalů Itálie. Jedná se o Festival Due Mondi (Dvou světů). Jde o přehlídku avantgardní tvorby předních světových umělců, která sem rok co rok přiláká tisíce návštěvníků. Důvodem k výběru právě Spoleta, v konkurenci dalších třiceti měst , byla právě jeho historická krása v harmonii s nádhernou okolních přírodou, vytvářející nádherné působivé scenérie.

Dominantou Spoleta je mohutná pevnost Rocca Albornoziana ze 14. století s románskou bazilikou, která byla postavena vlivem kardinála Albornoze a až do roku 1982 se používala jako vysoce střežená věznice.

Další nepřehlédnutelným historickým klenotem je most Ponte delle Torri, který spojuje kopec s pevností. Jde o velmi významný most, vysoký 80 m a dlouhý 230 m. Tvoří ho deset oblouků, skrze které je vidět na další památku – kostel San Pietro.

Kromě historického opevnění jsou zde dále k vidění zbytky římského divadla, kostely San Domenico a San Gregorio, římský most Ponte Sanguinario z 1. století př.n.l.

 

Kontextová reklama.

Spoleto – to je 2500 let historie

Spoleto – to je 2500 let historie

Ve středoitalském kraji Umbrie se rozkládá malebné historické městečko Spoleto, jehož historie sahá daleko do středověku. Je turisticky velmi přitažlivé nejen svou krásnou katedrálou a množstvím románských kostelů, ale také nedotčenou okolní přírodou.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA