Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tavernelle

Tavernelle je malé, avšak historicky velmi významné městečko, nacházející se nedaleko jezera Trasimeno - nejdelšího a zároveň čtvrtého největšího jezera v Itálii.

Přesto, že není příliš velké, je Tavernelle nebývale rušné. Může se totiž pyšnit historickými nálezy, převážně okrasnými předměty, jakými jsou například vázy, amfory a také vzácná mramorová hlava Attise. K vidění zde jsou i zbytky posvátné kaple.

Tipy na výlety:
Vzhledem ke své poloze nabízí Tavernelle i spoustu možností k výletům do okolí. Jednoznačně dominují dvě místa.

Trasimeno – jedno z největších jezer v Itálii láká především milovníky vodních sportů a rybáře. V celé Itálii totiž nenajdete jezero s větším počtem ryb, než se nachází zde a navíc s povolením rybolovu.

Perugia – historický klenot Umbrie je od Tavernelle vzdálen pouze 30 km. Universitní město proslavené zdejší továrnou na čokoládu, slavnou fontánou se zároveň pyšní nepřeberným množstvím historických budov, kostelů a katedrál. Při návštěvě zdejšího kraje ho prostě nemůžete ze seznamu zastávek vynechat.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA