Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gubbio

Gubbio patří k nejstarším městům regionu Umbria. Hluboko v historii bylo svatým centrem původních obyvatel Umbrů. Podle nálezu historických desek (Tavole eugubine) se dá soudit, že zde byly vykonávány duchovní obřady.

Město se rozkládá na úpatí hory Ingino, 40 km severovýchodně od Perugii. Gubbio je ve světě známé především keramikou a tradiční, více než 900 let starou, slavností zvanou "Corsa dei ceri".

Koná se pravidelně, každým rokem, vždy v polovině května. Jde o velmi zajímavý „akt“, kdy z baziliky Sant' Ubaldo jsou do města přinášené velké svíce. Ty jsou pak na náměstí polévány vodou z věder. Vědra se pak rozbíjejí o zem a lidé si mohou posbírat kousky z nich pro štěstí.

Zmíněná bazilika svatého patrona města Sant´ Ubaldo, zhlíží na Gubbio ze samotného vrcholu hory Ingino. Město se dále může pyšnit dvěma historickými katedrálami - Palazzo dei Consoli a Palazzo Ducale.

Město Gubbio mělo v historii přezdívku „město bláznů“. Původní obyvatelé byli totiž pověstní neuvěřitelnou nepředvídatelností. Dodnes je proto možné získat na centrálním náměstí Largo Bargello, pokud třikrát oběhnete místní Fontanu dei Pazzi (bláznů), „průkaz blázna“.

Ke gurmánským specialitám patří i zdejší kuchyně. Většinou se jedná o skvělou úpravu zvěřiny z okolních lesů.

 

Kontextová reklama.

Gubbio leží uprostřed zalesněných kopců

Gubbio leží uprostřed zalesněných kopců

Gubbio je jedním z nejstarších měst středoitalského regionu Umbrie. Je charakteristické svými věžemi, baštami a oranžovými střechami. Leží uprostřed krásných zalesněných kopců na úpatí hory Ingino, 40 km severovýchodně od Perugie. Ve světě se proslavilo především keramikou a tradiční, více než 900 let starou, slavností zvanou "Corsa dei Ceri".

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA