Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orvieto

Orvieto je krajské město ležící v jihozápadní části Umbrie, v provincii Perugia.  Pohled na město je snad jednou z nedramatičtějších scenérií, kterou můžete v Itálii vidět. Starobylé město se totiž rozkládá ve výšce 355 metrů nad mořem na osamělé skále vytvořené ze sopečných vyvřelin, konkrétně nad soutokem řek Paglia a Tibery.  Obranné zdi města téměř splývají se skalní stěnou útesu.

Orvieto založili Etruskové a v minulosti to bylo významné obchodní centrum zdejší oblasti. A živo je zde stále. Spíše, než ekonomické důvody, je toho příčinou čilý turistický ruch, který zde díky historické, dobrodružně-romantické atmosféře města panuje.

Orvieto je známé také tím, že bylo do roku 1860 v državě církve, tedy pod papežskou kontrolou. Dodnes je významným církevním místem a sídlem biskupa. Pyšní se celkem šesti monumentálními chrámy. Tím nejstarším je Tempo del Belvedere, dnes tedy již jen jeho zřícenina. Patří k dílům Etrusků, stejně jako zdejší nekropole Crocefisso di Tufo.

Nejslavnější katedrálou je ale zřejmě Duomo – orvietská katedrála. Její stavba trvala téměř tři století a její mramorová fasáda a průčelí zdobené velkým množstvím různých mozaik patří dodnes k nejkrásnějším ukázkám gotické architektury v Evropě.

Kromě katedrál se Oriveto může chlubit i spoustou dalších zajímavostí. Známá je i místní studna Pozzo di San Patrizio z 16. století. Je architektonicky uzpůsobena tak, aby přístup k vodě zajišťovaly chodby s okny dovnitř studny.

A jsme u poslední velké rarity města, která určitě stojí za zmínku. Tou je neuvěřitelně rozlehlý podzemní labyrint jeskyní a tunelů. Důvodem je tajná úniková cesta z města, na níž navazují i mnohé zdejší domy a studny a která byla využívaná zejména během obléhání. Tunely vytesané do měkké horniny mají východy až v bezpečné vzdálenosti od městských hradeb

 

Kontextová reklama.

Skalní město Orvieto

Skalní město Orvieto

Na západě středoitalského regionu Umbria se rozkládá město Orvieto, v němž se snoubí krásná příroda s lidským uměním. Bylo totiž vystavěno na skále tvořené sopečnými vyvřelinami – tufy. Místo je považováno za jedno z nejatraktivnějších v celé Umbrii.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA