Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orvieto

Orvieto je krajské město ležící v jihozápadní části Umbrie, v provincii Perugia.  Pohled na město je snad jednou z nedramatičtějších scenérií, kterou můžete v Itálii vidět. Starobylé město se totiž rozkládá ve výšce 355 metrů nad mořem na osamělé skále vytvořené ze sopečných vyvřelin, konkrétně nad soutokem řek Paglia a Tibery.  Obranné zdi města téměř splývají se skalní stěnou útesu.

Orvieto založili Etruskové a v minulosti to bylo významné obchodní centrum zdejší oblasti. A živo je zde stále. Spíše, než ekonomické důvody, je toho příčinou čilý turistický ruch, který zde díky historické, dobrodružně-romantické atmosféře města panuje.

Orvieto je známé také tím, že bylo do roku 1860 v državě církve, tedy pod papežskou kontrolou. Dodnes je významným církevním místem a sídlem biskupa. Pyšní se celkem šesti monumentálními chrámy. Tím nejstarším je Tempo del Belvedere, dnes tedy již jen jeho zřícenina. Patří k dílům Etrusků, stejně jako zdejší nekropole Crocefisso di Tufo.

Nejslavnější katedrálou je ale zřejmě Duomo – orvietská katedrála. Její stavba trvala téměř tři století a její mramorová fasáda a průčelí zdobené velkým množstvím různých mozaik patří dodnes k nejkrásnějším ukázkám gotické architektury v Evropě.

Kromě katedrál se Oriveto může chlubit i spoustou dalších zajímavostí. Známá je i místní studna Pozzo di San Patrizio z 16. století. Je architektonicky uzpůsobena tak, aby přístup k vodě zajišťovaly chodby s okny dovnitř studny.

A jsme u poslední velké rarity města, která určitě stojí za zmínku. Tou je neuvěřitelně rozlehlý podzemní labyrint jeskyní a tunelů. Důvodem je tajná úniková cesta z města, na níž navazují i mnohé zdejší domy a studny a která byla využívaná zejména během obléhání. Tunely vytesané do měkké horniny mají východy až v bezpečné vzdálenosti od městských hradeb

 

Kontextová reklama.

Skalní město Orvieto

Skalní město Orvieto

Na západě středoitalského regionu Umbria se rozkládá město Orvieto, v němž se snoubí krásná příroda s lidským uměním. Bylo totiž vystavěno na skále tvořené sopečnými vyvřelinami – tufy. Místo je považováno za jedno z nejatraktivnějších v celé Umbrii.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA