Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Panicale

Panicale je dalším z nekonečné řady půvabných umbrijských měst, které se mohou chlubit nádhernou přírodou. Ne náhodou je celá kopcovitá oblast Umbria přezdívaná Zelené srdce Itálie. A konkrétně Panicale se navíc pyšní i nejkrásnější přírodní terasou v celém regionu, odkud je výhled do širokého údolí řeky Nestor i na šest kilometrů vzdálené na jezero Trasimeno.

Panicale a jeho památky
Panicale patří také k těm středověkým městům, která postavili Etruskové. Jedno z největších turistických lákadel, kromě již zmíněné nádherné přírody a okolních magických scenérií a panoramat, je vojenské opevnění z roku 907. V minulosti prošlo již mnohokrát téměř kopletní rekonstrukcí, takže jeho původní tvář a význam již nejsou zcela autentické.

Zajímavými a hodnotnými památkami Panicale jsou i renesanční fontána na náměstí Piazza Grande a radnice postavená z vápence. Za zmínku určitě stojí i jedno z nejmenších historických divadel v Umbrii, které bylo založeno v 17. století jako Teatro del Sole a v roce 1858 bylo přestavěno do dnešní podoby Giovannim Capronim. V tomto divadle naleznete 154 sedadel.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA