Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Panicale

Panicale je dalším z nekonečné řady půvabných umbrijských měst, které se mohou chlubit nádhernou přírodou. Ne náhodou je celá kopcovitá oblast Umbria přezdívaná Zelené srdce Itálie. A konkrétně Panicale se navíc pyšní i nejkrásnější přírodní terasou v celém regionu, odkud je výhled do širokého údolí řeky Nestor i na šest kilometrů vzdálené na jezero Trasimeno.

Panicale a jeho památky
Panicale patří také k těm středověkým městům, která postavili Etruskové. Jedno z největších turistických lákadel, kromě již zmíněné nádherné přírody a okolních magických scenérií a panoramat, je vojenské opevnění z roku 907. V minulosti prošlo již mnohokrát téměř kopletní rekonstrukcí, takže jeho původní tvář a význam již nejsou zcela autentické.

Zajímavými a hodnotnými památkami Panicale jsou i renesanční fontána na náměstí Piazza Grande a radnice postavená z vápence. Za zmínku určitě stojí i jedno z nejmenších historických divadel v Umbrii, které bylo založeno v 17. století jako Teatro del Sole a v roce 1858 bylo přestavěno do dnešní podoby Giovannim Capronim. V tomto divadle naleznete 154 sedadel.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA