Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fasano

Fasano - informace o městě

Největší turistickou atrakcí městečka Fasano je ZOO safari. Safari Park Fasano je největší v celé Evropě. Zde chovají na 600 exotických zvířat, včetně lvů. Určitě nezapomeňte navštívit i místní delfinárium. ZOO Safari ve Fasanu se skládá z několika částí: z klasického safari, z Fasanolandie - dětského zábavního parku, z delfinária, z projížďky vláčkem mezi opicemi, z tematických pavilónů a z metro-zoo-projížďky nad exotickou zvěří.

Nepřeberné množství zvěře od daňků, přes lvy, tygry, slony, žirafy, zebry, velbloudy atd. se dá pozorovat za jízdy mikrobusem z minimální vzdálenosti. Řidič vám zastaví dostatečně dlouho všude, kde budete chtít.

Po vyjížďce se návštěvníci mohou ponořit do Fasanolandie, obrovského zábavního parku s mnoha dětskými atrakcemi. Když se dostaví únava, je možné usednout do hlediště velkého delfinária a sledovat představení místních delfínů a lachtanů.

Vláčkem, jehož vagónky tvoří klece, je možné vjet mezi paviány, kteří tady žijí v obrovské kolonii. Sbírky hmyzu, plazů, ryb a dalších tvorů si lze prohlédnout v pavilónu Sala Tropicale. Prohlídku ZOO safari je možné zakončit projížďkou v metro-zoo, které návštěvníky nad hlavami další exotické zvěře dopraví k jezeru s množstvím vodních živočichů a s umělým vodopádem.

Tipy na výlety

Z Fasana lze namířit na západ do městečka Locorotondo, které za své jméno vděčí kruhovému půdorysu. Bíle omítnuté domečky trulli postavené na kopci probleskují mezi olivovníky, mandlovníky a vinicemi.

Spletitou sítí úzkých cest, kamennými zídkami rámovaných silniček a údolím Vale d'Itria se dostanete k dalšímu turisticky atraktivnímu cíli - městečku Alberobello, kde se nachází nejbohatší soubor prehistorických lidských obydlí, zvaných Trulli, zahrnující více než 1 400 stavení. Stavby, konstruované do kuželových tvarů, byly sestavovány z kamenných válců, bez malty, s dlážděným podkrovím.

Projděte nejstarší částí Alberobella, Starým městem - Antico Rione Monti. V ní stojí více než tisíc domů trulli. Šest paralelních ulic zde vede k vrcholu kopce, na němž se tyčí chrám postavený rovněž ve formě trulli. Potom lze zamířit do nejpůvodnější čtvrti - Rione Aia Picola, která obsahuje 400 historických domů. Obě čtvrti byly vyhlášeny památkami UNESCO společně s oblastním muzeem - Museo del Territorio, Amorovým domem - Casa d'Amore a královským trullo Sovrano.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA