Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fasano

Fasano - informace o městě

Největší turistickou atrakcí městečka Fasano je ZOO safari. Safari Park Fasano je největší v celé Evropě. Zde chovají na 600 exotických zvířat, včetně lvů. Určitě nezapomeňte navštívit i místní delfinárium. ZOO Safari ve Fasanu se skládá z několika částí: z klasického safari, z Fasanolandie - dětského zábavního parku, z delfinária, z projížďky vláčkem mezi opicemi, z tematických pavilónů a z metro-zoo-projížďky nad exotickou zvěří.

Nepřeberné množství zvěře od daňků, přes lvy, tygry, slony, žirafy, zebry, velbloudy atd. se dá pozorovat za jízdy mikrobusem z minimální vzdálenosti. Řidič vám zastaví dostatečně dlouho všude, kde budete chtít.

Po vyjížďce se návštěvníci mohou ponořit do Fasanolandie, obrovského zábavního parku s mnoha dětskými atrakcemi. Když se dostaví únava, je možné usednout do hlediště velkého delfinária a sledovat představení místních delfínů a lachtanů.

Vláčkem, jehož vagónky tvoří klece, je možné vjet mezi paviány, kteří tady žijí v obrovské kolonii. Sbírky hmyzu, plazů, ryb a dalších tvorů si lze prohlédnout v pavilónu Sala Tropicale. Prohlídku ZOO safari je možné zakončit projížďkou v metro-zoo, které návštěvníky nad hlavami další exotické zvěře dopraví k jezeru s množstvím vodních živočichů a s umělým vodopádem.

Tipy na výlety

Z Fasana lze namířit na západ do městečka Locorotondo, které za své jméno vděčí kruhovému půdorysu. Bíle omítnuté domečky trulli postavené na kopci probleskují mezi olivovníky, mandlovníky a vinicemi.

Spletitou sítí úzkých cest, kamennými zídkami rámovaných silniček a údolím Vale d'Itria se dostanete k dalšímu turisticky atraktivnímu cíli - městečku Alberobello, kde se nachází nejbohatší soubor prehistorických lidských obydlí, zvaných Trulli, zahrnující více než 1 400 stavení. Stavby, konstruované do kuželových tvarů, byly sestavovány z kamenných válců, bez malty, s dlážděným podkrovím.

Projděte nejstarší částí Alberobella, Starým městem - Antico Rione Monti. V ní stojí více než tisíc domů trulli. Šest paralelních ulic zde vede k vrcholu kopce, na němž se tyčí chrám postavený rovněž ve formě trulli. Potom lze zamířit do nejpůvodnější čtvrti - Rione Aia Picola, která obsahuje 400 historických domů. Obě čtvrti byly vyhlášeny památkami UNESCO společně s oblastním muzeem - Museo del Territorio, Amorovým domem - Casa d'Amore a královským trullo Sovrano.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA