Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tremitské ostrovy

Tremitské ostrovy - informace o souostroví

Severně od Gargana leží skupinka malých ostrovů, které svou krásou a čistotou moře stojí určitě za to navštívit. Jmenují se Tremitské ostrovy a skládají se ze dvou větších obydlených a dvou menších neobydlených ostrovů. Správním centrem souostroví je ostrov San Nicola. Celý ostrov je vlastně jednou velkou pevností.

Souostroví se skládá z několika ostrůvků:
San Nicola, San Domino, Capraia, Pianosa (vzdálena 14 námořních mil) a útesů Il Cretaccio a La Vecchia.

San Domino je bujně zelený, soustřeďuje hotely a bungalov. Je centrem turistiky, nachází se zde většina pláží. Neobydlený ostrov Capraia leží několik set metrů severně od ostrova San Nicola. Je domovem velkého množství ptactva. Posledním z ostrovů je neobydlený útes Cretaccio a nachází se mezi ostrovy San Nicola a San Domino. Mezi ostrovy San Nicola a San Domino funguje pravidelná lodní doprava.

Ostrovy Tremiti jsou nazývány též Diomedeovy ostrovy, odvozeno od řeckého hrdiny Diomedea, který je podle legendy pohřben na ostrově San Nicola.

Název Tremitis je doložen od roku 1045, kdy řád Benediktýnů z Montecassina začíná stavět klášter okolo již existujícího kostela Santa Maria a Mare z roku 900 (uvnitř kostela se nachází byzantinský krucifix, dochovaná mozaiková románská podlaha, tmavá soška Madony s dítětem z 15. století a dřevěný barokní malovaný strop).

Počet turistů, které trajekty v létě každodenně přivážejí na malé souostroví Tremiti ve vzdálenosti 40 km od pevniny, je nesrovnatelně vyšší než počet jeho stálých obyvatel. Přesto zůstává prostředí ostrovů víceméně neporušeno a mořská voda v jejich okolí bezvadně čistá a průzračná. Ostrovy bývaly od středověku až do období italského fašismu místem vyhnanství nepohodlných osob.

Nejdůležitější z trojice ostrovů a zároveň nejmenší je San Nicola, na němž stojí benediktinský klášter, založený roku 1045 a později z obranných důvodů opevněný. Největší ostrov San Domino se pyšní členitým skalnatým pobřežím s malými plážemi a nádhernými mořskými jeskyněmi. Trajekty na souostroví odjíždějí z Manfredonie, Vieste, Peschici a Rodi Garganico.

V roce 1989 byly ostrovy vyhlášeny podmořskou chráněnou rezervací a jsou oblíbeným místem potápěčů (profesionální ponory až do hloubky 60 m).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA