Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grado Pineta

Grado je letovisko ležící jižně od Terstu, jinak také nazývané „Sluneční ostrov“ (s pevninou je spojen umělým náspem se silnicí), s přitažlivým starým městem s úzkými uličkami a malebnými zákoutími. Za zmínku stojí bazilika Santa Eufemia a bazilika Santa Maria delle Grazie, ve kterých naleznete mozaiky a fresky z 6. století. Dnes je Grado oblíbeným letoviskem nejen pro udržované písčité pláže, ale je známé i termálními lázněmi s léčbou revmatismu.

Grado Pineta je vzdálené pouze přibližně 4 km od historického centra Grado. Ke známým termálním lázním Grado je asi 1,5 km s dobrým autobusovým spojením, nebo po osvětlené cyklistické cestě na kole. Středisko má vhodné podmínky pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou. Všechny potřebné služby jsou na dosah. Dlouhá, krásná písčitá pláž je ideální pro rodiny s dětmi.

Grado má dlouhou a bohatou historii, začínající v římském období, kdy bylo Grado opevněným římským sídlem a přístavem prosperujícího města Aquileia. Římskou historii Grada dokazují početné mozaiky a nápisy dochované z této doby. Po vpádu barbarů do severní Itálie, zejména germánských Langobardů přesídlil aquileijský patriarcha do Grada.

V současnosti je Grado spojeno s pevninou hrází a navštěvováno především turisty ze střední Evropy. Oblibu si vysloužilo svou polohou – je to první letovisko Benátské riviéry. Velkou zásluhu mají rovněž krásné a udržované písčité pláže s pozvolným vstupem do moře i klima, které je vhodné pro subtropickou vegetaci.

Staré město, jehož základy pocházejí rovněž z římských dob, je nejstarší částí ostrova a jedno z nejlépe dochovaných středověkých měst severní Itálie. Staré město nabízí množství stylových restaurací, pizzerií a kaváren, které jsou citlivě a vkusně zasazeny do úzkých uliček a malých náměstíček. Nechte se okouzlit atmosférou tohoto městečka, jeho historií a krásou a poznáte, proč se Grado nazývá "Slunečním ostrovem".

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA