Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Molise

Molise má rozlohu 4 483 km2 a je nejmenším středoitalským regionem. Kraj je bohatý na přírodní krásy – nabízí hory i moře zároveň. Ke zvláštnostem patří nesmírně vzácné archeologické a umělecké památky jako například nádherný Seapinum, poutní kostel v Pietrabbondante, romantické kostely Santa Maria delle Strada, Santa Maria del Canneto, ale i středověké tvrze a zámky. Příroda je nedotčená a nabízí čisté ovzduší. Voda Jaderského moře, zelené kopce a vysoké hory se zasněženými vrcholky umožňují provozovat různé sporty. Zima nezklame milovníky sněhu ani pěší turisty či milovníky projížděk na koni. Slunce v létě láká na krásné zlaté pláže. Molise je vhodné navštívit za gastronomií a agroturismem.

Molise je malinká oblast ležící ve střední Itálii. Do roku 1963 bylo spolu s Abruzzem součástí oblasti Abruzzi, se kterou sousedí na severozápadě. Dnes jsou z ní dva samostatné, řídce obydlené, poklidné regiony s divokou panenskou přírodou. V polovině doby bronzové se tu usadily různé apeninské kmeny a později si tuto oblast podmanili Římané. Vnitrozemí, jemuž vévodí pohoří Gran Sasso tvoří jeden z posledních koutů divoké přírody v Itálii. Podél jadranského pobřeží se táhnou početná letoviska s překrásnými plážemi a čistým mořem.

Hlavním městem a zároveň největším střediskem Molise je Campobasso. Campobasso je sídlo hrabat z Molise, ve kterém vás nejvíce zaujme Castello Monforte z r. 1549. Molise je kraj plný přírodních krás a historických památek, který vám přinese spoustu krásných zážitků v každém ročním období.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA