Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Liparské ostrovy

Liparské ostrovy (někdy zvané zkráceně Lipari nebo Lipary) leží u severního pobřeží Sicílie. Lipari sestávají ze sedmi ostrovů: Vulcano, Lipary, Stromboli, Panarea, Salina, Alicudi a Filicudi. Toto souostroví činí výjimečným sopečná činnost, která ho spolu s mnoha geologickými zajímavostmi činí vděčným cílem pro turisty. Stále činná sopka na ostrově Stromboli nabízí pro pozorovatele nevšední zážitek, sirná jezírka na ostrově Vulcano jsou atraktivní pro své léčebné účinky.

Právem se Liparské ostrovy nazývají perlami Středomoří. Jistě vás okouzlí jejich neopakovatelná atmosféra, průzračné moře, bílé domy kontrastující s černými sopečnými plážemi a životem tepajícím bez ohledu na přítomnost vulkánů. V úrodných oblastech Sicílie budete při pobřeží obdivovat rostoucí vinnou révu, olivy i fíkovníky, ve vnitrozemí pak divokou hornatou přírodu a pokuřující sopku Etnu. V hlubokých údolích spatříte krásná města se spoustou antických a normanských staveb.

Vzhledem ke svým klimatickým podmínkám, nádherné divoké exotické krajině a krásnému pobřeží se Liparské ostrovy těší stále rostoucímu zájmu turistů. Na své si přijde milovník přírody a turistiky, stejně jako ctitel sluníčka a koupání. Čistá mořská voda a členité pobřeží činí tyto ostrovy rájem pro potápěče a provozovatele vodních sportů.

Zeměpisná poloha Liparských ostrovů zaručuje subtropické klima. Průměrné teploty jsou přijatelné díky svěžím větrům, které příjemně ochlazují horké ovzduší a od moře přinášejí úlevnou vlhkost. V létě dosahuje teplota okolo 35 °C, celoroční průměrná teplota je 14 - 16 °C. Důležitým klimatickým faktorem je roční rozdělení srážek. Deštivým obdobím je především podzim a zima, přičemž nejhojnější jsou srážky od listopadu do února. V létě je déšť většinou vzácností, mnohdy je šest měsíců úplně bez deště.

Nejlepší spojení na Lipari poskytuje trajekt ze Sicílie, který převeze i automobily. Mezi ostrovy je možné se přesunovat rychlými loděmi Aliscafo. Nejpopulárnějším druhem ubytování na Liparských ostrovech jsou bungalovy nebo apartmány.

Liparské ostrovy nabízí mnohé. Určitě byste neměli vynechat největší atrakci ostrovů - výlet na činnou sopku Stromboli. V roce 2000 byly Liparské ostrovy zapsány do seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA