Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alpy

Italské Alpy

Alpy jsou rozsáhlým evropským pohořím rozkládajícím se na území Itálie, Francie, Rakouska, Slovinska, Švýcarska, Německa a Lichtenštejnska. Táhne se v dálce 1200 km od pobřeží francouzské riviéry až po Vídeň na východě. Jejich území dosahuje rozlohy 180 tisíc km2 a dělí se na dva základní podcelky: Východní a Západní Alpy. Alpy jsou nejvýznamnější pramennou oblastí ve střední Evropě. Důležitými řekami, které Alpami protékají, jsou Rýn, Sáva, Rhóna, Dráva, Pád, Inn a další. Vzniklo zde také množství jezer, z nichž největší je Ženevské jezero na hranicích Švýcarska a Francie. V Itálii se pak nacházejí hluboká jezera Lago di Como, Lago Maggiore a Lago di Garda. Největším alpským ledovcem je Velký Aletschský ledovec rozkládající se na ploše kolem 115 km2. Další velké ledovce najdeme v Savojských a Walliských Alpách.

Západní Alpy jsou tvořeny Švýcarskými Alpami a částí Italských Alp. V těchto horách jsou velké výškové rozdíly, hory jsou ostřejší a vyšší. Na francouzsko – italských hranicích se tyčí masív Mont Blanc, který je se svými 4807 metry nad mořem nejvyšším vrcholem Alp a také celé Evropy. Mezi další významné vrcholy patří Matterhorn, Jungfrau či Eiger. Západní Alpy se dále dělí do dalších 17 hlavních skupin. Součástí Východních Alp jsou Rakouské, Italské, Slovinské a také část Švýcarských Alp. Nejvyšším vrcholem je Wildspitze dosahující nadmořské výšky 3722 metrů. Východní Alpy se ještě dále dělí na 66 podskupin.

Lesy, vyskytující se někdy až do výšky 2300 metrů nad mořem jsou tvořeny převážně ze smrků, limb, modřínů a jedlí. V nižších oblastech kolem 1600 metrů nad mořem se vyskytují hlavně buky a javory. Nad pásmem lesů rostou kosodřeviny, olše, jalovce a vrby. Alpinské louky jsou porostlé rododendrony a barevnými alpskými květy. Alpy se staly útočištěm také mnoha druhů vzácných volně žijících živočichů. Svůj domov zde má například kamzík, svišť, medvěd, rys, kozorožec, tetřev a mnoho druhů dravých ptáků a plazů. Alpy se dnes staly vyhledávanou rekreační oblastí i oblíbeným cílem horolezců a milovníků vysokohorské turistiky. Na území Italských Alp leží tři národní parky: Parco Nazionale delle Dolomity Bellunesi, Parco Nazionale dello Stelvio a Parco Nazionale del Gran Paradiso.

 

Kontextová reklama.

Livigno láká na levné nákupy a báječné lyžování

Livigno láká na levné nákupy a báječné lyžování

Jedním z nejlepších lyžařských areálu nejen v Itálii, ale i v celé Evropě je Livigno ležící v nadmořské výšce 1800 metrů. Dříve nevýznamná vesnička se proměnila v moderní lyžařské středisko, které je doslova rájem zimních sportů. Pokud tedy hledáte místo pro strávení pohodové zimní dovolené, je italské Livigno tou správnou volbou.

celý článek

 

Bormio - lyžařské středisko

Bormio - lyžařské středisko

V italské Alta Valtellině najdete ta nejlepší lyžařská střediska. Mezi ně rozhodně patří i Bormio, které se proslavilo zejména pořádáním závodů Světového poháru v alpském lyžování v letech 1985 a 2005. Rozkládá se v nejsevernějším cípu Lombardie a je třetím nejvýše položeným lyžařským střediskem v Itálii.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA