Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lombardie

Lombardie je velmi zajímavá oblast, která se nachází na severu, přímo u hranic s Rakouskem. Rozkládá se od Alp na švýcarských hranicích přes romantická jezera Lago di Como a Lago Maggiore až k rozlehlé Pádské nížině. Jméno pochází od Lombardů, kteří sem vtrhli ze severní Evropy v 6. století. Umělecké dědictví dlouhých a významných dějin této oblasti lze pozorovat v mnoha velkých i menších městech.

Lombardie vyniká moderním průmyslem a rozvinutým zemědělstvím. Hlavní město regionu je bankovní a módní centrum Milán, kde je také rozvinutý čilý trh s vínem. Nejlepší vinotéky jsou: Emporio Solci, Cotti, Ronchi, N'Ombra de Vin a Vino Vino. Na severu v civilizací nedotčeném podhůří se nalézají kromě nádherných jezer také fascinující údolí a vrcholky Parcu Nazionale dello Stelvio v okolí Bormia, Sondria a Val Camonica.

V Lombardii je i spousta měst s dlouhou historií a s památkami, jako Milano nebo Bergamo. Tento region je významnou zemědělskou oblastí. Již ve středověku zde panovaly mocné městské státy a podporovaly prosperitu oblasti. V Miláně, hlavním obchodním centru oblasti, vládly dynastie Sforzů a Viscontiů, které zde zanechaly nepřeberné množství paláců a galerií. Směrem k jihu jsou zemědělské ploch posety městečky nebývalé krásy – Cremonou (rodištěm slavného houslaře Antonia Stradivariho), Mantovou, Pavií a dalšími, které nabízejí širokou paletu zajímavostí.

Tím, že region nemá žádné moře, sladká jezera jsou jedinou možností ke koupání. Jistě byste si neměli nechat ujít návštěvu malebných vesniček podél jezer Maggiore, Como a Garda. Lombardie je však, stejně jako celá Itálie, známá i díky produkci výborných vín. Rozsáhlé vinice se táhnou zejména v oblastech jezer. Lombardie produkuje méně vína než jeho sousedé Piemonte, Veneto a Emilia-Romagna, avšak v konzumaci se řadí na přední místo. Mezi nejznámější patří například Bardolino nebo Lugana.  Z této oblasti pochází také velmi známý parmezán Grana Padano.

Jezera ledovcového původu se rozprostírají napříč severní Itálií. Kolem jezer jsou roztroušeny malebné vesničky, starobylá letoviska, vysoko se tyčící hory a řada nádherných vil a zahrad. Como, Maggiore a Garda patří mezi nejslavnější zdejší jezera. Orta a Iseo jsou menší a méně známé, zatímco Lugano a Maggiore zasahují do Švýcarska. Maggiore je nejnavštěvovanější, zato Como je nejkrásnější. Na všech jezerech jezdí trajekty, které přepravují auta i pěší cestující. V místních turistických informacích se návštěvníci doví další podrobnosti o golfových hřištích, střediscích pro vodní sporty i dobře zmapovaných a oblíbených turistických stezkách v oblasti.

Lombardie se proslavila coby rodiště Vergilia, Monteverdiho, Stradivariho a Donizettiho. Dnešním návštěvníkům nabízí rozmanité krásy lyrické krajiny v okolí jezer a nádherných životem pulzujících měst. V Lombardii si přijdou na své všechny typy turistů. Každopádně velmi potěšení budou milovníci zimních sportů. Možností je tu nepřeberně. Lombardské Dolomity dosahují až 4 tisíc metrů, proto jsou zde podmínky k lyžování přímo výtečné. Nejvyšší část se nazývá Bernina. Nezapomeňte navštívit nejkrásnější italský národní park Parco Nazionale dello Stelvio.

 

Kontextová reklama.

Mantova – malé Benátky

Mantova – malé Benátky

Půvabné historické město Mantova se rozkládá v severoitalské Lombardii, je sídlem stejnojmenné provincie a zároveň také sídlem diecéze. Mantova se proslavila jako rodiště jednoho z nejslavnějších římských básníků – Vergilia. Mnoha lidmi je považována za nejromantičtější město v Itálii.

celý článek

 

Lago di Garda - nejkrásnější jezero Itálie

Lago di Garda - nejkrásnější jezero Itálie

Největší a nejkrásnější italské jezero Lago di Garda leží v Dolomitech na úpatí horských masivů, v živé severoitalské přírodě, plné lákavého dobrodružství. Na hranicích provincií Lombardie, Trentina a Benátska objevíte jedno z nejkrásnějších italských zákoutí, které je pro dovolenou jako stvořené.

celý článek

 

Bergamo dvou tváří

Bergamo dvou tváří

V srdci severoitalského regionu Lombardie se v předhůří Alp rozkládá malebné město Bergamo, které je obklopeno sedmi pahorky. Město se skládá ze dvou částí – modernějšího dolního města Bergamo Bassa a historického horního města Bergamo Alta, které je obklopeno obrannými zdmi ze 17. století.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA