Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Umbria

Umbrie je italská provincie, co do rozlohy a počtu obyvatel srovnatelná s Jihočeským krajem (asi 840 000 obyvatel). Umbrie leží v centrální Itálii mezi Florencií a Římem, k Jaderskému moři na východě je to stejně daleko jako směrem na západ k moři Tyrhénskému. Ze severovýchodu ji lemují štíty Apenin. Tady pramení Tibera, která si jako životodárná tepna razí cestu suchou kopcovitou krajinou směrem na jih k Římu. Na jihozápad se Umbrie nejasně vytrácí ve třech tečkách vulkanických jezer. Přes nedostatek vody je Umbrie s řadou přírodních parků označována za zelené srdce Itálie. Hlavním městem je Perugia, jejíž rozsáhlé historické centrum se rozpíná v prudkých svazích Apeninského podhůří.

Umbrie patří mezi nejnavštěvovanější oblasti Itálie. Malebná krajina, kultura a umění tajemného národa Etrusků, jejich hrobky, pozůstatky římských památek, románská a renesanční architektura, lahodná chuť vín Chianti či Vernaccio, kvalitní olivový olej, to všechno tvoří neopakovatelnou atmosféru těchto italských krajů.

Pro absolutní relaxaci mimo turistické komplexy plné lidí se nabízí možnost strávit dovolenou v pohádkovém kraji Umbrie. Tvoří je malebná zvlněná kopcovitá krajina, pokrytá olivovými plantážemi a vinicemi. Cesty, jež protínají pole a pastviny jsou často lemovány alejemi cypřišů a topolů. Ideální dobou na návštěvu je jaro, kdy se kraj oblékne do sytě zeleného hávu, a podzim, kdy zase dozrává víno a ovoce, a především je vhodné klima pro poznávání historického bohatství, které je zde snad nevyčerpatelné.

Italský region Umbrie se díky poloze mezi Toskánskem, Marche a Laziem pyšní velice různorodou krajinou tvořenou mírnými kopci, úrodnými nížinami, bujnými lesy a hlubokými roklinami, které jsou vykrojené řekami. V Umbrii však kromě přírodních krás naleznete i řadu historických památek a vynikající víno, které soupeří s toskánským. Umbrie vám nabídne prožít příjemnou a relaxační dovolenou s možností konat četné výlety po okolí. Umbrie má bezpočet termálních a minerálních pramenů a oblastní kuchyně je bohatá na místní speciality, připravované tradičním způsobem.

 

Kontextová reklama.

Umbrie, zelené srdce Itálie

Umbrie, zelené srdce Itálie

Kopečky se táhnou do dáli, nepřirozená zeleň střídaná občasným kamenným domkem se rozkládá, kam až oko dohlédne. Maková pole, zlatavé hlavy slunečnic a obilné klasy se vilně vlní ve větru. Cypřiše se pyšně tyčí na obzoru. Při nádechu cítím dřevo, olivy a nezvyklou svěžest. Umbrie mě vítá.

celý článek

 

Todi, městečko s bohatou historií

Todi, městečko s bohatou historií

Ve středoitalském regionu Umbrie se na jednom z pahorků vypínajícím se nad levým břehem řeky Tibery nachází historické městečko Todi. Je velkým lákadlem pro turisty, chlubí se totiž bohatými dějinami sahajícími až k Etruskům, oplývá uměním a kulturou a je z něj výhled přes polovinu území Umbrie.

celý článek

 

Gubbio leží uprostřed zalesněných kopců

Gubbio leží uprostřed zalesněných kopců

Gubbio je jedním z nejstarších měst středoitalského regionu Umbrie. Je charakteristické svými věžemi, baštami a oranžovými střechami. Leží uprostřed krásných zalesněných kopců na úpatí hory Ingino, 40 km severovýchodně od Perugie. Ve světě se proslavilo především keramikou a tradiční, více než 900 let starou, slavností zvanou "Corsa dei Ceri".

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA