Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alba Adriatica

Alba Adriatica - informace o letovisku

Moderní přímořské městečko Alba Adriatica leží na břehu Jaderského moře a na úpatí pohoří Gran Sasso, které je součástí přírodní rezervace Abruzzského Národního parku. Alba Adriatica je oblíbené letovisko nacházející se v oblasti Palmová riviéra, kde nejvyšší koncentrace mohutných palem v Evropě propůjčuje této oblasti exotický ráz. Palmová riviéra se rozkládá na rozhraní krajů Marche a Abruzzo. Alba Adriatica je velké středisko nacházející se v rušné zóně s množstvím obchodů, barů a restaurací. Svými rozsáhlými písčitými plážemi s pozvolným sestupem do moře se stává ideálním místem pro rekreaci rodin s malými dětmi.

Dlouhé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře patří k nejčistším a nejkrásnějším v této rekreační oblasti. Mezi převažujícími privátními plážemi - placenými poskytujícími plážový servis (lehátka, slunečníky), plážové bary s občerstvením, sportovní zázemí (hřiště, plážový volejbal, trampolíny aj.), dětské atrakce, animační programy a sociální zařízení, naleznete i volné pláže – neplacené, které jsou méně udržované.

Jednu z nejkrásnějších pláží v kraji Abruzzo naleznete právě v městečku Alba Adriatica. Je dlouhá přes 3 km a široká přes 100 m a mírně se svažuje do moře. Její písek má charakteristickou „stříbřitou“ barvu. Nabízí se tu velké možnosti sportovního vyžití, ať už se jedná o tenis, minigolf, jízdy na koních, windsurfing, či vodní skútry, šlapací loďky nebo paragliding.

Alba Adriatica leží 100 km jižně od města Ancona a pyšní se krásnou dlouhou promenádou lemovanou mohutnými palmami, piniovými háji a kvetoucími oleandry. Podél pláže a pěší promenády vede cyklistická stezka, kterou se lze dostat do městeček Grottammare nebo San Benedetto. Můžete se tu prohánět na kolečkových bruslích či na kolech. Každý večer se místní promenáda stává centrem města se svými kavárnami, cukrárnami a tanečními kluby.

Alba Adriatica nabízí velké množství vyžití a zábavy, spoustu obchodů, restaurací a pizzerií, cukráren s typickou italskou zmrzlinou. K dispozici jsou zde půjčovny kol a šlapacích čtyřkolek, dětský park, herny s automaty, sportovní areál s tenisovým a fotbalovým hřištěm. Jednou týdně se koná velký trh s širokou nabídkou zboží a menší trhy se konají i dále přes týden. Večer pak zvou turisty k zábavě místní diskotéky, bary s karaoke a venkovním posezením.

Tipy na výlety

Středisko se nachází ve výhodné poloze, která umožňuje hvězdicovité výlety do okolí. Nejnavštěvovanější jsou slavné římské město Ascoli Piceno, Aquaviva Picena, Řím a San Benedetto. V pozadí letoviska se tyčí pohoří Gran Sasso vyhlášené národním parkem.

Navštivte národní podmořský park okolo ostrova Isola della Gallinara nebo městský stát Andora, který je známý svým průzračně čistým mořem, piniovými háji táhnoucími se na svazích nad městem, turistickým přístavem i středověkou architekturou.

Pro malé i velké návštěvníky je určen Aquapark Onda Blu v nedalekém Tortoretu, kde najdete řadu různých atrakcí jako jsou tobogány a bazény, ale i diskotéku, solárium či restaurace k příjemnému posezení. Podniknout můžete i denní či večerní výlet lodí. Ke zhlédnutí vybízí i park Beigua nacházející se v horách, jehož smíšené lesy jsou útočištěm pro mnoho vzácných druhů ptactva.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA