Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Národní park Abruzzo

Národní park Abruzzo - informace o parku

V Abruzzu najdou turisté národní park Abruzzo (Parco Nazionale d´Abruzzo), jež patří k nejvýznamnějším přírodním rezervacím v Evropě. Na východě jej omývá Jaderské moře. Tento park byl otevřen roku 1922 a jeho horské štíty, listnaté lesy a krásná jezera lákají nejen k procházkám či jízdám na koni. Je to třetí největší národní park v Itálii.

Park na jihu Itálie v kraji Abruzzo je pozoruhodný svou zvířenou a zvláště ptactvem. Býval královským loveckým revírem o rozloze 600 km2. V rozlehlých lesích žije 40 druhů savců, z chráněných je to medvěd hnědý, vlk apeninský atd., 30 druhů plazů a 300 druhů ptáků. Poskytuje úkryt také kamzíkům a orlům královským. Zdejší flóra, to jsou především četné odrůdy orchidejí, např. Pantoflíček Wenery nebo Pantoflíček Matky Boží.

Nynější park s rozlohou 401 km2 divočiny obklopuje údolí Sangro, širokou rozsedlinu, která park téměř půlí a obsahuje klíčové vesnice Barreu, Vilettu Barreu, Alfedenu, Opi a Pescasseroli. Zdejší krajina nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku i jízdu autem. Jsou zde spousty značených cest a mnoho různorodých tras s krásnými výhledy. Hned za hranicemi parku leží půvabné město Sulmona, které slouží jako dobrá základna k prohlídce celé oblasti a dalších blízkých horských enkláv.

Hlavní informační centrum parku je městečko Pescaserroli, kde je možno získat podrobné informace o stezkách a možnostech sportování. Na hřebeny pásma Montana Grande vede sedačková lanovka. O něco jižněji se nachází vstup do národního parku, poblíž obce Viletta Barrea. Dalším rekreačním střediskem je Opi, zasazené v překrásné přírodě.

Jaro (od konce května do června) je nejvhodnější doba k tomu, abyste mohli obdivovat nádhernou flóru v parku. Dvě třetiny oblasti jsou zalesněny, takže podzim je zde skoro stejně působivý díky stále proměnlivým barvám smíšeného lesa v parku. Čtyřicet nebo více druhů savců nabídnou pravděpodobně jen prchavý zážitek, kromě kamzíků. Pak je tu hlavní atrakce – medvědi a vlci.

Medvědi zde byli běžní až do 16. století, ale do roku 1915 byli téměř vyhubeni, protože se ještě platily peněžité odměny za každé zabité zvíře. Dnes jich tam pravděpodobně existuje mezi 80 – 100 a jejich počet i oblast působnosti pomalu roste. Vlků je v divočině celkem asi 30, ale jejich počet je ohrožen obrovským množstvím divokých psů žijících v Itálii, kteří s nimi soupeří v boji o potravu a se kterými se kříží.

Italské parky jsou často polovičaté a ochrana přírody není příliš účinná. Abruzzo je pozoruhodnou výjimkou. Jeho zakladatelé vytvořili dobře fungující park, v němž jsou šikovně sladěny potřeby návštěvníků, životního prostředí i místní komunity.

Po prohlídce parku je možné se podívat do některých starobylých vesnic a potěšit se jedinečnou horskou scenérií v okolí. Scanno východně od parku je malebný cíl – mnohé vesničanky zde stále nosí tradiční šaty – stejně jako Sulmona – rozkošné staré horské město ve stínu jednoho z nejmonumentálnějších apeninských masívů, kterým je Maiella. Totéž se týká masivu Gran Sasso severním směrem, s vrcholkem Corno Grande (2 914 m), který je nejvyšším na italském poloostrově.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA