Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rocca San Giovanni

Rocca San Giovanni - informace o letovisku

Starobylé městečko Rocca San Giovanni leží u moře v kraji Abruzzo, v provincii Chieti. Nachází na skalnatém výběžku nad Jaderským mořem, odkud je možné obdivovat překrásné panorama. Rocca San Giovanni je situováno na panoramatickém místě nedaleko útesu „dannunziano“ pojmenovaném po básníku Gabriele D´Annunzio v části pobřeží Abruzzo, které je díky této přírodní scenérii velmi zajímavé.

Pobřeží je malebné, s množstvím malých pláží a zálivů. Na pobřeží je mnoho piniových hájů. Čistota jeho pláží a moře byla odměněna tzv. Bandiera Blu. Malebné přímořské letovisko Rocca San Giovanni je známé zejména pro svůj rybolov praktikovaný primitivními rybářskými zařízeními, tzv. trabocchi, která nyní stále více přicházejí do módy.

V r. 1076 byla kolem kláštera San Giovanni in Venere zahájena stavba opevnění, které mělo odolávat nájezdům Saracénů. Kolem kláštera postupně rostla vesnice. Nejvýznamnější památky středověku jsou městské opevnění s charakteristickou věží a kostel sv. Matouše z 13. století. V době sjednocování Itálie v 19. stol. bylo město střediskem karbonářů.

O sport a zábavu tu také není nouze. K dispozici jsou obchody, restaurace i pizzerie. Návštěvníci zde najdou vše potřebné pro provozování vodních sportů. Zejména v letním období se tu koná mnoho kulturních podniků. Nejvíce se zde pěstuje vinná réva. Ve městě jsou dvě vinařská družstva. Kvalitní víno je zařazeno do kategorie D.O.C. Olivový olej se vyrábí především rodinným způsobem.

Dovolená zde zaručuje pokojnější prostředí, a k tomu zároveň v blízkosti rušných center s pestrými zábavními možnostmi. Přímořská promenáda lemována palmami s vyznačenými chodníky je oblíbena hlavně milovníky cyklistiky, kolečkových bruslí a joggingu. Najdete tady množství restaurací, kaváren a barů.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA