Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chieti

Chieti - informace o letovisku

Město Chieti se nachází severovýchodně asi 200 km od Říma. Chieti leží na hřebenu jen pár kilometrů od Jaderského moře. Rozkládá se na ploše o velikosti 58 km2 a má 56 127 obyvatel. Mezi hlavní památky, které toto město nabízí, řadíme gotickou katedrálu a kostel Santa Chiara. Město určitě stojí za zhlédnutí, neboť má svou historii a kulturu. Jsou zde patrné pozůstatky římské antiky (divadlo, lázně).

Město jižně od Pescary totiž leží na místě původního sídla italického kmene Marruciniů. Teate, jak se sídlo dříve jmenovalo, se od 1. stol. př. n. l. stává římskou kolonií. Nálezy z té doby i pozůstatky amfiteátru, termálních lázní, divadla či chrámů si návštěvníci mohou prohlédnout v Archeologickém parku Civitella. Ve městě si můžete prohlédnout i katedrálu Piazza vittorio Emanuele nebo pozůstatky tří malých římských chrámů.

V Chieti se nachází jedno z nejlepších muzeí regionu Museo Nazionale Archeologico di Antichita. Ve vile obklopené parkem jsou k vidění nejdůležitější naleziště v Abruzzách jako například Alba Fucens (mramorová socha Herkula), Amiterno (pohřební lůžko) nebo „Ovidiova vila“ nedaleko Sulmony (bronzová plastika Herkula). Návštěvníci zde mohou spatřit také těla mužů a žen pohřbených se zbraněmi, šperky a kuchyňským náčiním.

Turisticky oblíbená destinace Abruzzo se rozkládá východně od Říma na pobřeží Jaderského moře. Díky středomořské vegetaci a porostům palem patří zdejší pláže mezi ty nejkrásnější v Itálii. Kraj Abruzzo skýtá poklidnou panenskou přírodu s nemnoha přímořskými letovisky, ale s nádherným vnitrozemím. Vysokým masívům Apenin vévodí v zimě zasněžený štít Gran Sasso a národní park Abruzzo patří dokonce k nejvýznamnějším přírodním rezervacím v Evropě.

Tipy na výlety

Na pobřeží kempy, v horách možnost vděčných výletů, z Chieti do průsmyku Passo Lanciano a dále horskou cestou do pohoří Maiella (2 142 m); z Terama přes Prati di Tivo, Ianovkou na Corno Piccolo (2 655 m) v masívu Gran Sasso, z Ascoli Piceno Ianovkou na Montagna dei Fiori (1 676 m), ze Scanno na Colle Rotondo, zajímavé je údolí řeky Sangro v jižní části (národní park - Parco Nazionale ď Abruzzo).

Zajímavost

Montepulciano je nezaměnitelnou odrůdou pro většinu vín produkovaných v oblasti Abruzzo. Produkční oblasti Cosine Teatine u Pescary na úbočí Apenin využívají pravidelného střídání vlhkého mořského vzduchu a suchého horského proudění. Výsledkem je rubínově červená barva a velmi intenzivní ovocná chuť s příchutí lesních plodů.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA