Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castellana Grotte

Castellana Grotte - informace o letovisku

Apulie je zemědělským krajem a jednou z mála oblastí dosud nezničených civilizací, průmyslem a turistickým ruchem. Je charakteristická svou hustou subtropickou vegetací a proslulá svým rozmanitým pobřežím. Bílé vápencové útesy, ve kterých voda a vítr vytvořily nesčetné množství tajemných krápníkových jeskyní (Grotta Zinzulusa, Grotta Romanelli, Grotte di Castellana) jsou přerušovány malebnými zátokami a plážemi vyhledávanými pro své jemné zlatavé a bílé písky.

Až se budete ze země trulli vracet zpět do Bari, zhruba na poloviční cestě si udělejte zastávku ve městě Castellana Grotte. Přímo u železniční zastávky je totiž vstup do největší krápníkové jeskyně v Itálii, Grotte di Castellana. Na prohlídkovém okruhu, který měří 2 kilometry, strávíte v podzemí 3 hodiny a již samotný vstup do propasti La Grave s hloubkou 60 metrů je nezapomenutelný. Nezapomeňte ale na teplé oblečení, i v nejparnějším létě nevystoupí teplota nad 15 stupňů.

V unikátní krasové jeskyni Grotte di Castellana - v nejdelším podzemním labyrintu v Itálii můžete dle zvolené prohlídky (1 hod./€ 8, 2 hod./€ 13) obdivovat rovnocenný a nikdy nedokončený souboj vody, skály a času, po kterém tu zůstávají úžasné tvarované stalagmity a stalaktity. Bílá jeskyně Grotte Bianca na konci nejdelšího 3 km dlouhého okruhu je opravdu unikátní a za ty investované peníze to určitě stojí. Takovou jemnost tvarů by nedokázal vymodelovat žádný barokní umělec, a že jich tu po tomto kraji už chodilo.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA