Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Messina

Známější než sicilské město Messina je bezesporu stejnojmenný průliv, který představuje jakousi vstupní bránu na Sicílii pro všechny, kdo sem přijeli po italské pevnině. Samotné město Messina s  důležitým přístavem najdeme na východě Sicílie. Díky výhodné strategické poloze byla Messina vždy významným dopravním uzlem a je tomu tak dodnes. Messina se svými 260 tisíci obyvatel patří k největším městům Sicílie.

Historie města sahá až do období normanské nadvlády. V roce 1160 zde Normané v čele s králem Rogerem II. nechali postavit katedrálu a mnoho dalších historických památek. Na začátku 20. století postihlo Messinu velmi silné zemětřesení, které město téměř srovnalo se zemí. Dílo zkázy poté dokončila 2. světová válka a četná bombardování. Dnešní Messina tedy představuje jen zlomek toho, jak vypadala v minulosti. Některé dochované pozůstatky historických budov můžete vidět v muzeu Museo Regionale.

Jedinou dochovanou památkou a jakýmsi symbolem města se stala právě normanská katedrála Rogera II., která byla sice také zničena zemětřesením i bombardováním, ale následně prošla rozsáhlou rekonstrukcí a po válce dostala téměř svou původní podobu. Nyní tvoří dominantu města a v jejím interiéru najdeme cenné varhany, které jsou největší v celé Itálii a mnoho dalších uměleckých děl. Zvonice zase ukrývá největší astronomické hodiny na světě.

Messina v dnešní době sice není největším turistickým lákadlem Sicílie, ale určitě se vyplatí ji navštívit. Na náměstí Piazza del Duomo se můžete kochat pohledem na fontánu Orion z 16. století. Dalšími památkami jsou zrestaurovaný normanský kostelík Santissima Annunziata del Catalani z 12. století a také národní muzeum s několika vzácnými obrazy od Antonela da Messiny. Messina je rovněž skvělým výchozím bodem pro poznávání této části Sicílie. Z města Milazzo máte možnost se vydat k Liparským ostrovům, kam lodě vyplouvají několikrát denně.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA