Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cesenatico

Cesenatico - informace o letovisku

Cesenatico je přímořské letovisko, které se nachází 25 km jižně od města Ravenny a 25 km severně od města Rimini. Na každém kroku své návštěvníky přesvědčí o tom, že je to velmi staré a kulturně vyspělé město. Nejen kulturou, ale všem sportovním nadšencům připravilo také skvělé vyžití na různých sportovních zařízeních a sportovištích.

Cesenatico je přístav na pobřeží Jaderského moře a leží v provincii Forli-Cesena přibližně 30 km jižně od Ravenny. Cesenatico bylo založeno roku 1302. Až do začátku 18. století, kdy se osamostatnilo, tvořilo správní součást města Cesena. Dnes je velmi oblíbeným turistickým letoviskem.

Město mělo být velkým přístavem, ale záměr se nezdařil, přestože se na něm autorsky podílel sám Leonardo da Vinci. Přesto v přístavu i dnes kotví mnoho lodí. Přístavní kanál se stavěl roku 1500 podle původních plánů Leonarda da Vinciho a počítalo se s tím, že by tento kanál měl vést ještě 15 km do vnitrozemí a propojit tak Cesenatico s Cesenou. To se ale nestalo.

Cesenatico si zachovalo historické jádro se starými domy. Dnes ale žije turistickým ruchem, proto jeho centrum s charakterem spíše rybářské vesnice obklopují oblasti s moderními hotely a ubytovacími službami. Pláž je ideální pro všechny věkové skupiny. Na severu najdete velký park Atlantica s vodními atrakcemi. Ve městě sídlí muzeum Námořní historie, ve kterém se vystavují rybářské lodě přímo na moři.

Co je možné vidět v Cesenaticu

Leonardův přístavní kanál, postavený v roce 1314. V jeho nejstarší části je k vidění plovoucí námořní muzeum, jediné v Itálii, kde jsou vystaveny lodi charakteristické pro severní a střední Jadran.

Farní kostel San Giacomo a San Cristoforo, jehož základy pochází přibližně z roku 1350. Kostel se nachází těsně u přístavního kanálu.

Antiquarium muzeum, které hostí Městská knihovna. Jsou zde k nahlédnutí sochy a jiné historické nálezy.

La piazzeta delle Conserve (náměstíčko konzerv) najdete v blízkosti přístavního kanálu. K vidění jsou zde studni = konzervy, kde se ještě v 1. pol. 20. století uchovávaly nalovené ryby.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA