Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Torre Pedrera

Torre Pedrera - informace o letovisku

Torre Pedrera byla původně malá vesnička, kterou díky rozmachu turistického ruchu postupem pohltilo nedaleké Rimini. V průběhu času zde vyrostlo větší množství moderních rezidencí, které poskytují dostatek komfortu k pohodlnému strávení dovolené. Letovisko je vhodné především pro klidnější rodinnou dovolenou.

Tipy na výlety 

Při tipech na výlet nesmíme ještě opomenout nejstarší evropskou republiku San Marino vzdálenou 30 km západně od Rimini rozprostírající se na svazích hory Monte Titano, která má vlastní mincovnu, poštovní známky, reprezentační fotbalové mužstvo a dokonce i tisícičlennou armádu. Údajně ji založil Sv. Marin, poustevník a kameník žijící ve 4. století, jenž byl nucen uprchnout před císařem Diocletianem, který pronásledoval křesťany.

Ascoli Piceno
Je velmi starého původu (bylo založeno ještě před vznikem Říma). Charakteristikou tohoto města je to, že je jako otevřené venkovní muzeum, kde najdete všechny architekturní styly od středověku do doby renesanční. Je zde mnoho klášterů, kostelů, paláců a věží, najdeme zde i Náměstí lidu (Piazza del Popolo), považované za jedno z nejharmoničtějších a nejkrásnějších náměstí Evropy.

Loretto
Je malé, ale velmi významné, městečko pro věřící. Mezinárodní fáma tohoto městečka je spojena se svatyní, kde je uložena Svatá Chýše Panny Marie, převezená z Nazaretu v roce 1294. Již od středověku je každým rokem Loretto cílem procesí miliónů věřících. Stará pověst praví, že Svatá Chýše převezená do Loretta, je originální zděný domek Madony, který existoval v Nazaretu, v Galilei, kde se Marie narodila, byla vychována a kde dostala Andělskou Zprávu. Můžeme doporučit i návštěvu muzea Pinacoteca, kde jsou staré různé keramické nádoby, sloužící k přípravě léků. Návštěva městečka může pokračovat procházkou mezi obchůdky na ulici Boccalini.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA