Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rimini

Rimini - informace o letovisku

Význačné přímořské lázně Rimini jsou rozložené na plochém břehu moře v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 km jižně od Benátek a 50 km od Ravenny. Město leží na křižovatce význačných antických cest a má dlouhou a bohatou historii. Rimini je bezpochyby nejznámějším a nejrušnějším střediskem italského Jadranu. Město má antický původ a dodnes se zde dochovala řada římských a středověkých památek, např. Augustův oblouk, most Ponte di Tiberio a renesanční chrám Tempio Malatestiano.

Rimini jsou klasické přímořské lázně. V oblibě je zejména 20 km dlouhá, široká, písečná pláž, nazývaná též Sluneční riviéra. Samotné lázně se nacházejí na severovýchodě města, kde je i rozsáhlá síť hotelů a rezidencí. K večerním vycházkám lákají četné kavárny, restaurace a diskotéky rozeseté po celém pobřeží Rimini. Neměli byste nechat ujít procházku po pěší zóně Corso d´Augusto, největším parkem XXV. Aprile nebo tradičními trhy, které se konají každou středu a sobotu na náměstí Malatesta a Cavour.

Rimini je vyhlášeno svým rušným životem a k atmosféře neoddělitelně patří typické pizzerie, kavárny, diskotéky s pulzujícím životem až do pozdních nočních hodin. Jsou zde obrovské možnosti sportovního a společenského vyžití pro všechny generace - v okolí se nachází známé zábavní parky, delfinária a tematické parky. Pobyt je vhodný zejména pro ty, kteří ocení rušnější prostředí a vyhledávají pro svou dovolenou živější místo.

Rimini je klasickým rekreačním místem na jaderském pobřeží. Dlouhá pláž je ideální pro rodiny s dětmi. Pláže jsou rovné, široké a písčité, jen zvolna se svažují do moře. Na plážích jsou většinou k dispozici sprchy a šatny. V turistickém centru najdete vše, co si můžete přát: restaurace, bary, tančírny, kino v přírodě, pohádkový park Fiabilandia, obchody a butiky. Pro sportovce: tenis, jezdectví, surfování, plachtění, vodní lyžování, minigolf, plovárny.

Rimini – kdysi malebné rekreační středisko, jehož panenské kouzlo oslavoval ve svých filmech Frederico Fellini, který se tu narodil a vyrůstal. Dnes přímořské lázně s takřka 15 km dlouhou pobřežní promenádou lemovanou diskotékami, restauracemi a bary. Staré město je naproti tomu příjemně tichým útočištěm s nespočtem historických budov a památek.

Rimini svou historií sahá až do doby římské. Dnes je ale Rimini známé jako největší přímořské letovisko v Evropě. V okolí jsou nejznámější zábavní parky Itálie – Mirabilandia, Fabilandia, Itala in miniatura a jedinečné Delfinárium. Celé přímořské okolí od Ravenny až po Cattolicu je v létě od odpoledních hodin do svítání propojeno Modrou autobusovou linkou. Jako příjemné tiché útočiště může působit staré historické město Rimini.

Na vlastní město Rimini pak kontinuálně navazuje řada menších letovisek, odlišených jen místními názvy – např. Miramare či Torre Pedrera di Rimini aj.

Tipy na výlety 

Okolí Rimini skýtá řadu zajímavých možností na výlety. Cílem turistů bývá zejména nedaleký horský stát San Marino (25 km) se slavnou skalní pevností, Danteho město Ravenna (60 km) s jeho unikátními pozdně antickými a raně středověkými památkami, prosluněná Florencie (150 km) nebo věčné město Řím (300 km).

 

Kontextová reklama.

Rimini – továrna na dovolenou

Rimini – továrna na dovolenou

Na pobřeží Jaderského moře se v italském regionu Emilia-Romagna rozkládá jedno z největších přímořských letovisek nejen v Itálii, ale dokonce v celé Evropě. Rimini je velmi známou destinací, do které se pravidelně každý rok vracejí tisíce nadšených turistů.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA