Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Casamicciola

Informace o letovisku Casamicciola na ostrově Ischia

Na severním pobřeží ostrova Ischia se rozkládá velký turistický přístav a městečko Casamicciola

Terme. Casamicciola je však známá především jako lázeňské město s termálními prameny, které je pravděpodobně nejstarší na ostrově. Zdejší radioaktivní alkalicko-bikarbonátové termální prameny, které důkladně prozkoumal doktor Iasolino, jsou bohaté na minerály a kdysi se věřilo, že vyléčí doslova každou nemoc. Používají se ke koupelím, bahenním zábalům a nejrůznějším léčebným kúrám. Mezi nejznámější a nejúčinnější prameny patří Rita a Gurgitello, jejichž teplota vody dosahuje více než 60 stupňů Celsia.

Ostrov osídlili řečtí kolonisté, kteří zde museli čelit četným vulkanickým výbuchům, útokům korzárů a nejrůznějším přírodním živlům. V roce 1882 postihlo Casamicciolu velmi silné zemětřesení a většina města byla doslova srovnána se zemí. Později byla znovu vystavěna a dokonce se stala místem, kam jezdili své dovolené trávit významní hudebníci i spisovatelé, kteří ocenili zdejší klid a mohli se soustředit na práci. Častými hosty zde byli například Ibsen či Garibaldi, kteří museli bydlet ve vilách domorodců, jelikož zde ještě nebyly vystavěny žádné hotely. Podle legendy se do jeskyně v blízkosti termálního parku Castiglione uchýlila věštkyně Sibyla, aby předpověděla příchod Krista.

Dnes v tomto lázeňském městě naleznete spoustu hotelů, penzionů i apartmánů. Na každém kroku natrefíte na restaurace, bary, kavárny a cukrárny, které vás budou lákat k posezení a ochutnávce místních specialit. Milovníky nakupování jistě potěší malinké obchůdky s nejrůznějšími suvenýry. Pokud si chcete koupit potraviny, čerstvé ovoce, nebo jiné zboží, navštivte místní minimarket. Koupání je umožněno v teplých vodách Tyrhénského moře. Pláže jsou zde menší, písčito-oblázkové, kromě hlavní pláže zde najdete ještě spoustu dalších klidnějších míst ke koupání. I mořská voda je plná jódu, což prospívá nejen kůži, ale i nervovému systému. Casamicciola je ideálním výchozím místem pro pěší výlety. Aktivnějším lidem doporučujeme výstup na horu Monte Trippodi, což je starý vulkanický kráter porostlý piniovými háji. Pro Casamicciolu je typická také ručně malovaná keramika, nachází se zde slavná keramička bratří Menellových. Za návštěvu stojí také geofyzikální observatoř, náměstí Piazza Marina či Piazza Bagni.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA