Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ischia

Informace o městě Ischia 

Ischia, hlavní město stejnojmenného italského ostrova, se dělí na dvě části – historické Ischia Ponte a obchodní Ischia Porto. Ve městě, které je situováno na východním pobřeží ostrova žije okolo 16 tisíc obyvatel. Město, respektive obě jeho části, jsou turisticky velmi atraktivní.

Ischia Porto se rozkládá kolem přístavu, jež má pro ostrov velký význam. Jde o největší přístav na celém ostrově, díky němuž se město Ischia stalo významným obchodním centrem. Ischia Porto je také důležitým společenským a administrativním centrem ostrova. Tento přístav byl v dávných dobách zaplaveným sopečným kráterem, který byl však roku 1854 kanálem propojen s mořem. Ischia Porto je v současnosti velmi moderní a dosti živou částí města. Velkým lákadlem jsou typické rybí restaurace v přístavu a také obchodní ulice Via Roma či Corso Vittorio Colonna.

Ischia Ponte je tou starší částí města a její název by se dal přeložit jako „Ischijský most“. Z původně rybářské vesničky vyrostlo poměrně velké město, které si přesto do dnešních dní zachovává svůj staroitalský charakter. Nejvýznamnější památkou zde je aragonský hrad Castello Aragonese situovaný na skalnatém výběžku, v historickém centru. Byl vystavěn ve 14. století a sloužil jako pevnost na obranu města před piráty. Jeho návštěvu by si žádný turista neměl nechat ujít. Kromě hradu se v těchto místech nachází také katedrála, Michelangelova věž, kostel Madonna delle Grazie nebo atraktivní mořské muzeum. Zajímavá může být i návštěva výrobny parfémů nebo prohlídka starého akvaduktu. Ischia Ponte je skvělým místem pro všechny, kdo si rádi prohlížejí historické památky, rádi se kochají přírodou a také si rádi užívají koupání.

Mezi Ischia Porto a Ischia Ponte se rozkládá piniový háj, který byl vysázen na původním černém lávovém poli. Pole se nazývá Lava delle Arso a táhne se až k pláži. Hlavní město Ischia poskytuje také báječné možnosti koupání. Dlouhé pobřeží nabízí vynikající podmínky k lenošení, stejně jako k četným druhům vodních sportů. Velmi kvalitní a oblíbené jsou pláže Spiaggia dei Pescatori nebo Cartaromana, kde přímo do moře vyvěrají termální prameny.

Z přístavu v Ischii je možné podnikat zajímavé lodní výlety do okolí. Jedinečným zážitkem pro každého jistě bude návštěva sousedního ostrova Capri, Amalfského pobřeží nebo pevninské Neapole. Další možností je vydat se za poznáním do Pompejí, na Vesuv či Monte Epomeo. Autobusem i lodí je možné také podniknout okružní výlet kolem ostrova.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA