Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ischia Ponte

Informace o Ischia Ponte na ostrově Ischia

Ischia Ponte je jednou z částí hlavního města Ischia, které se rozkládá na východním pobřeží stejnojmenného ostrova. V Ischia Ponte najdete starší a původní zástavbu s historickými budovami, které dominuje Aragonský hrad. Ubytování je umožněno v hotelích vystavených na klidném místě s dobrým výhledem na moře a historické budovy. Centrum městečka poskytuje dostatečné společenské a kulturní vyžití. Mezi Ischia Ponte a přístavem Ischia Porto se rozkládá piniový háj, jenž byl vysázen na původním černém lávovém Lava Dell´Arso. Rovněž se mezi nimi nachází i několik písečných pláží. K Ischia Ponte patří pláž Cartaromana známá svými horkými železitými prameny, které vyvěrají přímo do moře. Dobře dostupná je také pláž Il Lido a termální zahrada Eden. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto je vyhledávají hlavně rodiny s malými dětmi a méně zkušení plavci. Přímo na místě si můžete dokoupit plážový servis, jako jsou slunečníky a lehátka.

Ischia Ponte byla původně jen rybářská vesnička, která si dodnes zachovalo svůj starobylý ráz. Kromě Aragonského hradu stojí za návštěvu také katedrála a kostel Spirito Santo. Ve městě byste neměli vynechat ani návštěvu Mořského muzea, Michelangelovy věže, výrobny parfémů nebo kostela Madonny delle Grazie. Až do roku 1929 byl v Ischia Ponte funkční starý zachovalý akvadukt. Kolem města se rozkládají vinice, ovocné sady a piniové háje, které vytvářejí typický obraz krajiny. Hlavní město Ischia patří k nejrušnějším místům na ostrově, nabízejícím různá lákadla, např. piano-bary, diskotéky, typické rybí restaurace a mnoho obchodů mezi slavnou uličkou Via Roma a Corso Vittorio Colonna. Na své si zde přijde opravdu každý, jak milovníci historie, dobrého koupání i večerní zábavy.

Z Ischie se dají podnikat zajímavé lodní výlety do okolí ostrova. Za návštěvu stojí například ostrova Capri, Amalfské pobřeží, Neapol, Pompeje a Vesuv či Monte Epomeo. Autobusem nebo lodí se můžete vypravit také na okružní výlet kolem ostrova.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA