Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San´t Angelo

Informace o letovisku San´t Angelo na ostrově Ischia 

V nejjižnější části Ischie se rozkládá malá rybářská vesnička San´t Angelo. Je považována za nejromantičtější místo na ostrově. V městečku totiž panuje jedinečná středomořská atmosféra, kterou dotváří bílé domky oddělené úzkými uličkami. Tyto klikatící se uličky lákají k nezapomenutelným romantickým procházkám. Navíc jsou tak úzké, že jimi neprojede žádné auto. A tak je vlastně celé San´t Angelo pěší zónou a oázou klidu a odpočinku.

San´t Angelo je ve skutečnosti jižní částí obce Serrara Fontana, která je nejvýše položenou obcí na ostrově. Serrana Fontana je rozdělena do malých vesnic Serrara, Fontana, Noia, Calimera, Pananto, Ciglio, Succhivo a San´t Angelo. U obce San´t Angelo se nachází kouzelný pevninský kopcovitý výběžek Punta San´t Angelo, který je neodmyslitelnou součástí ostrova Ischia. Tento dominantní výběžek je s pevninou spojen 100 metrovou písčitou pláží. Na vrcholku se nachází trosky věže, jež byla v roce 1809 zničena britskými jednotkami admirála Nelsona.

Většina návštěvníků toužících po aktivnějším trávení dovolené u moře vyhledává právě San´t Angelo pro skvělé možnosti vyžití. Obec tvoří malebné domečky vystavěné ve svahu. Snad u žádného nechybí bazén a jsou obklopeny bujnou kvetoucí vegetací. V okolí San´t Angela se rozkládají vinice, citrónové a pomerančové sady. Městečko leží v malebné zátoce Cava Grado, která je lemována krásnou písčitou pláží. U pláže kotví rybářské loďky. Letovisko San´t Angelo je vyhlášeným cílem pro všechny, kdo hledají klid a odpočinek.

V blízkosti San´t Angela se nachází lázně Afroditiny a Apollonovy zahrady. V nich je vám k dispozici 12 bazénů o teplotě 18 - 42 ˚C. Jeden bazén je krytý s hydromasáží, jeden olympijský a jeden dětský. Návštěvníci zde mohou využívat také saunu umístěnou v přírodní jeskyni, zajít si na kosmetiku nebo fyzioterapii. Součástí těchto lázní je terasa nad mořem, snack bar, restaurace, privátní pláž a oddělená část pro nudisty. Dalším oblíbeným termálním parkem je Tropical Park s řadou nejrůznějších bazénů. Lázně v San´t Angelu patří k tomu nejluxusnějšími, co Ischia nabízí.

U San´t Angela v zálivu Sorgeto vyvěrají přímo do moře horké prameny. Kdo má zájem, může se zde koupat klidně i v zimě. Jde o téměř nejteplejší prameny na ostrově, jejich teplota dosahuje 75 stupňů Celsia.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA