Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bosa Marina

Přibližně 3 km od městečka Bosa, situovaném na západním pobřeží Sardinie, se rozkládá prázdninové středisko Bosa Marina. Podél této rekreační oblasti se táhne písečná pláž, která je na některých místech lemována skalisky. Pláž má pozvolný vstup do moře a zajímavostí je, že její písek obsahuje železo. Kromě Bosa Mariny je tato oblast poseta ještě celou řadou malinkých letovisek a kotví zde mnoho přístavních lodí. V Bosa Marina je dokonce jachtový přístav. Zálivy jsou domovem četných druhů ryb a také rájem pro potápěče. Letoviska jsou obklopena bujnou středomořskou vegetací, která láká k pěším výletům.

Historické město Bosa je centrem zábavy, nakupování i kultury pro rekreanty bydlící ve zdejších letoviscích. Město si do dnešní doby udrželo svůj historický ráz a proslavilo se zejména výrobou rákosových pletených košů. Trvale zde žije kolem 8 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně rukodělnou výrobou, zemědělstvím a prací v turistickém ruchu. Ženy vytváří nádherné krajkové práce a propracované výšivky.

V minulosti byla Bosa nejvýznamnějším městem na Sardinii, o čemž svědčí dochované historické jádro města. K vidění jsou zde antické monumenty, kostely, kované balkóny na patricijských palácích s nádvořími a jedinečné jsou taktéž klikaté dlážděné uličky. Dnes jsou však již lemovány spoustou obchůdků a krámků se suvenýry. K posezení u dobrého jídla či skleničky vína lákají četné restaurace, pizzerie a kavárny. Na náměstí je umístěno několik vzrostlých palem, které poskytují tolik potřebný stín.

Milovníky historie jistě potěší návštěva nedalekého hradu Castello di Serravalle, kde je k vidění dobře zachovaná prstencová stěna a jeho vzhled doplňují tři věže. Velmi cennou světskou stavbou je kostel San Pietro Extra Muros z roku 1073, který se stal nejstarším románským kostelem na Sardinii, přestože figurální výzdoba na jeho průčelí jeví známky rané gotiky. Vyskytují se zde například oblíbené červené korály, které se pak v Bose řemeslně zpracovávají.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA