Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Teresa di Gallura

Na severu Sardinie se nachází jedno z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších pobřeží – Costa Paradiso. Tuto jedinečnou oblast ohraničují města Castelsardo a Santa Teresa di Gallura. Na své si zde přijdou všichni milovníci přírody, klidu a pohody, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkých měst a turistických letovisek. Celková rozloha oblasti je 800 ha a kromě pobřeží zahrnuje i hornatý terén s jedinečnými rudými skalami nejrůznějších tvarů.

Letovisko Santa Teresa di Gallura se rozkládá u mořské úžiny Bonifacio, odkud pravidelně odplouvají lodě na francouzský ostrov Korsika. Původně zde stávala jen rybářská vesnička, která se proměnila na příjemné prázdninové středisko poskytující návštěvníkům vše potřebné pro strávení ničím nerušené dovolené. Santa Teresa leží v zálivu, kde jsou skvělé možnosti pro koupání. Najdete zde mírně se svažující pláž, která je tak vhodná i pro malé děti a nezkušené plavce. Mezi nejnavštěvovanější pláže patří Rena Bianca se španělskou obrannou věží, Marmorata nebo Santa Reparata, které jsou obklopeny granitovými skalními útvary.

Kromě skvělých možností relaxace u moře nabízí městečko také spoustu zábavy a služeb, jako jsou restaurace, bary, diskotéky, kavárny a pizzerie. Společenským zábavním centrem se stalo náměstí, které se setměním každý den ožívá nejrůznějšími večerními programy a koncerty. Najdete zde také obchůdky nabízející nejrůznější druhy zboží a také supermarkety.

Asi 4 km od letoviska se nachází poloostrov Capo Testa, pro nějž jsou charakteristické divoké skalní útvary, které vznikly trvalým působením moře, větru a erozí. V jeho okolí vznikly úžasné malinké a romantické zátoky. Poloostrov je společně s pláží Baia Santa Reparata vyhlášen přírodní rezervací. Z tohoto výběžku je možné pozorovat východní i západní pobřeží Sardinie. Na dohled je také 12 km vzdálená Korsika. Také z tohoto důvodu je dnes Santa Teresa důležitým přístavním a turisticky velmi vyhledávaným městem. Za poznáním se můžete vydat do 25 km vzdáleného městečka Palau nebo 64 km vzdáleného Olbia.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA