Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto Cervo

Na severovýchodě Sardinie se rozkládá jedno z nejluxusnějších turistických letovisek Porto Cervo. Původně zde stála jen malá rybářská vesnička, která se však postupem času s rostoucím přílivem turistů stala jednou z nejvyhledávanějších lokalit na Smaragdovém pobřeží. Toto pobřeží patří k těm nejexkluzivnějších na ostrově a návštěvníky přitahuje nejen nádhernými plážemi s bílým pískem, ale také romantickými zátokami, skalisky vyčnívajícími z moře a jedinečnou okolní přírodou. Záliv je obklopen pahorky, které ho chrání před větrem a nepříznivými klimatickými podmínkami.

Porto Cervo situované v zálivu Arzachena je perlou Costa Smeraldy a vyhlášeným milionářským střediskem, kde můžete potkat celou řadu světových celebrit lenošících na pláži nebo slunících se na své luxusní jachtě.  Městečko bylo vystavěno v zajímavém architektonickém stylu a na každém kroku zde narazíte na spoustu drahých obchodů prestižních značek. Porto Cervo nabízí také široké možnosti zábavy, je to živé a pulzující městečko s celou řadou kaváren, barů, klubů, diskoték a restaurací. Pod náměstím se rozkládá starý přístav Porto Vecchio i nový turistický přístav, který pojme i velké jachty. Na vyvýšenině nad městem se tyčí kostelík Stella Maris, jehož autorem je římský architekt Michel Burisi Vici. V interiéru kostela je uschován vzácný El Grecův obraz „Mater Dolorosa“.

Vyhledávané jsou zátoky s jemným bílým pískem, které obklopují žulové kopce postupně se svažující k moři. Koupání je umožněno v křišťálově čistých vodách Středozemního moře. Díky bohatému podmořskému životu je oblast vyhledávaná milovníky potápění a šnorchlování. Je to skvělé místo pro strávení romantické dovolené, musíte však počítat s tím, že si za ni pořádně zaplatíte. Porto Cervo je každoročně na podzim dějištěm italského světového automobilového poháru.

Vyznavači horolezectví se mohou vydat do nedaleké oblasti Cala Gonone, kde jsou pro ně připraveny jištěné skalní cesty. Pokud si pronajmete auto, můžete se vydat i do 30 km vzdáleného historického města Olbia, 18 km vzdáleného Cannigione nebo sousedního letoviska Baia Sardinia.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA