Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brenzone

Brenzone - informace o obci

Půvabné italské městečko Brenzone najdete téměř v polovině východního břehu jezera Lago di Garda. Jezero Lago di Garda je vůbec největší jezero v celé Itálii a díky své poloze láká příjemným středomořským klimatem a především ideálními podmínkami pro windsurfing. Brenzone leží jen nedaleko od malebného středověkého městečka Malcesine se starým scaligerovským hradem.

Malé městečko odvozuje svůj název podle rodu Brenzonů, které zde měli rezidenci. Je rozdělené do několika frakcí (např. Assenza, Porto, Castello, Magugnano, Marniga, Castelletto) a nachází se asi 10 km od Malcesine směrem k městům Garda a Bardolino. Každá frakce má své malé centrum, pizzerie a některé i malý přístav. Největší je asi lokalita Castelletto di Brenzone s historickým centrem a krásnou promenádou.

Vesnička Porto di Brenzone je malým přístavem, který používají především jachtaři a windsurfaři, kterých je na jezeře a v jeho okolí vždy dostatek. Přímo proti letovisku pak leží malý ostrůvek, který často láká k plaveckým výletům. Jak všichni jachtaři i windurfaři mohou potvrdit, nejpodmanivější pohled na okolí je z hladiny uprostřed jezera.

Toto příjemné rekreační místo na východním břehu jezera Gardasee má skvělé výletní možnosti na pobřeží a autobusovou zastávku pro spojení Riva del Garda - Verona. Spojení člunem a rychločlunem funguje na celém jezeře.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA