Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Salo

Salo - informace o městě

Malé město Salo leží v úzké západní zátoce největšího italského jezera Lago di Garda. Je to hlavní středisko západního pobřeží, které má asi nejdelší pobřežní promenádu a které je velmi oblíbené díky značkovým obchodům italských návrhářů. Historické centrum pochází z doby středověku, ale v roce 1901 bylo Saló téměř celé zničeno zemětřesením. V jižní části zátoky se nachází krásná oblázková pláž.

Městečko o 10 tisících obyvatelích leží na konci hluboko do pevniny zasahujícího zálivu a je chráněno před chladnými větry. Po zemětřesení bylo městečko znovu vystavěno a postavena byla i pobřežní promenáda. Od té doby se Salò těší stále větší oblibě u rekreantů z Itálie, kteří zde chtějí strávit svou dovolenou.

Lago di Garda představuje doslova ráj pro milovníky windsurfingu. Městečko Salo je ponořeno do pěkné středomořské vegetace, která sice není pro tuto severoitalskou oblast typická, avšak vhodné podmínky pro její růst v Salo zajištuje teplý jižní vítr zvaný "Ora".

Město Salo je hlavním centrem regionálního parku Alto Garda ležícím na severozápadním břehu jezera Lago di Grada. Rozloha tohoto parku je 38 tisíc ha, nadmořská výška od 65 do 2 tisíc m n. m. Pobřeží jezera je hustě osídleno a jsou zde vyhledávané rekreační střediska - Gardone Riviera, Toscolano Maderno, Gargano, Tignale, Tremosine, Limone atd. Horské partie vzdálené od jezera jsou osídleny řídce.  Oblast byla výrazně modelována ledovcovou činností. Z obratlovců je zde možno spatřit pstruhy, orly, tetřevy, srnce, jeleny, kamzíky a kozorožce.

Zajímavost
Saló je místo, odkud v letech 1943 – 45 řídil republiku B. Mussolini. Salo bylo hlavním městem krátce trvající Mussoliniho republiky po italském příměří v roce 1943. Je zde tradiční trh a úžasná katedrála z 15. století.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA