Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Salo

Salo - informace o městě

Malé město Salo leží v úzké západní zátoce největšího italského jezera Lago di Garda. Je to hlavní středisko západního pobřeží, které má asi nejdelší pobřežní promenádu a které je velmi oblíbené díky značkovým obchodům italských návrhářů. Historické centrum pochází z doby středověku, ale v roce 1901 bylo Saló téměř celé zničeno zemětřesením. V jižní části zátoky se nachází krásná oblázková pláž.

Městečko o 10 tisících obyvatelích leží na konci hluboko do pevniny zasahujícího zálivu a je chráněno před chladnými větry. Po zemětřesení bylo městečko znovu vystavěno a postavena byla i pobřežní promenáda. Od té doby se Salò těší stále větší oblibě u rekreantů z Itálie, kteří zde chtějí strávit svou dovolenou.

Lago di Garda představuje doslova ráj pro milovníky windsurfingu. Městečko Salo je ponořeno do pěkné středomořské vegetace, která sice není pro tuto severoitalskou oblast typická, avšak vhodné podmínky pro její růst v Salo zajištuje teplý jižní vítr zvaný "Ora".

Město Salo je hlavním centrem regionálního parku Alto Garda ležícím na severozápadním břehu jezera Lago di Grada. Rozloha tohoto parku je 38 tisíc ha, nadmořská výška od 65 do 2 tisíc m n. m. Pobřeží jezera je hustě osídleno a jsou zde vyhledávané rekreační střediska - Gardone Riviera, Toscolano Maderno, Gargano, Tignale, Tremosine, Limone atd. Horské partie vzdálené od jezera jsou osídleny řídce.  Oblast byla výrazně modelována ledovcovou činností. Z obratlovců je zde možno spatřit pstruhy, orly, tetřevy, srnce, jeleny, kamzíky a kozorožce.

Zajímavost
Saló je místo, odkud v letech 1943 – 45 řídil republiku B. Mussolini. Salo bylo hlavním městem krátce trvající Mussoliniho republiky po italském příměří v roce 1943. Je zde tradiční trh a úžasná katedrála z 15. století.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA