Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brancaleone

Brancaleone - informace o letovisku

Brancaleone je malebné městečko ležící v jižní části Aspromonte, 60 km od bývalého hlavního města Kalábrie Reggio Calabria. Skládá se z pobřežní oblasti, kde je možné strávit příjemný večer procházkou po promenádě či posezením v rozmanitých typických restauracích a barech, a z historického centra ležícího asi 3 km od pobřeží.

Městečko leží v nejižnější části Kalábrie, asi 60 km od Sicílie. V pobřežní části můžete relaxovat při příjemných procházkách či posezení v rozmanitých typických restauracích a barech. V historickém centru doporučujeme navštívit dochovaný dóm a aragonský hrad z 15. stol. či národní muzeum.

Brancaleone je jedním z nejoblíbenějších prázdninových středisek v Kalábrii. Městečko Brancaleone je z jedné strany lemováno písčitými a oblázkovými plážemi a z druhé strany je obklopeno krásnou subtropickou vegetací. Kalábrie je nejjižnější část Apeninského poloostrova s krásnou přírodou a převážně hornatou krajinou se vyznačuje nejčistšími úseky moře i pláží nejen v oblasti Itálie, ale i v celé Evropě.

Tipy na výlety 

V Reggio Calabria, které bylo v roce 1908 společně s Messinou těžce poškozeno velkým zemětřesením, doporučujeme navštívit dochovaný dóm a aragonský hrad z 15. století. Dále pak Národní muzeum, v jehož sbírkách jsou nálezy od prehistorického až po moderní období. Mezi nejznámější patří „Hrdinové z Riace,“, dvě bronzové sochy z 5. stol. př. n. l., které byly náhodou nalezeny v moři nedaleko městečka Riace až v roce 1972. Na sever od Brancaleone leží historicky velice významné, Řeky založené město Gerace a Locri Epizephiri – první řecké město s psaným zákoníkem (660 př. Kr.).

Zajímavost 

V oblasti Brancaleone se pěstuje vzácný subtropický strom bergamot. Bergamotová silice, která se získává z jeho plodů a listů se užívá v potravinářství a voňavkářství. Dále se toto silně aromatické ovoce používá k výrobě místního likéru a bergamotového oleje.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA