Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brancaleone

Brancaleone - informace o letovisku

Brancaleone je malebné městečko ležící v jižní části Aspromonte, 60 km od bývalého hlavního města Kalábrie Reggio Calabria. Skládá se z pobřežní oblasti, kde je možné strávit příjemný večer procházkou po promenádě či posezením v rozmanitých typických restauracích a barech, a z historického centra ležícího asi 3 km od pobřeží.

Městečko leží v nejižnější části Kalábrie, asi 60 km od Sicílie. V pobřežní části můžete relaxovat při příjemných procházkách či posezení v rozmanitých typických restauracích a barech. V historickém centru doporučujeme navštívit dochovaný dóm a aragonský hrad z 15. stol. či národní muzeum.

Brancaleone je jedním z nejoblíbenějších prázdninových středisek v Kalábrii. Městečko Brancaleone je z jedné strany lemováno písčitými a oblázkovými plážemi a z druhé strany je obklopeno krásnou subtropickou vegetací. Kalábrie je nejjižnější část Apeninského poloostrova s krásnou přírodou a převážně hornatou krajinou se vyznačuje nejčistšími úseky moře i pláží nejen v oblasti Itálie, ale i v celé Evropě.

Tipy na výlety 

V Reggio Calabria, které bylo v roce 1908 společně s Messinou těžce poškozeno velkým zemětřesením, doporučujeme navštívit dochovaný dóm a aragonský hrad z 15. století. Dále pak Národní muzeum, v jehož sbírkách jsou nálezy od prehistorického až po moderní období. Mezi nejznámější patří „Hrdinové z Riace,“, dvě bronzové sochy z 5. stol. př. n. l., které byly náhodou nalezeny v moři nedaleko městečka Riace až v roce 1972. Na sever od Brancaleone leží historicky velice významné, Řeky založené město Gerace a Locri Epizephiri – první řecké město s psaným zákoníkem (660 př. Kr.).

Zajímavost 

V oblasti Brancaleone se pěstuje vzácný subtropický strom bergamot. Bergamotová silice, která se získává z jeho plodů a listů se užívá v potravinářství a voňavkářství. Dále se toto silně aromatické ovoce používá k výrobě místního likéru a bergamotového oleje.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA