Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Botricello

Botricello - informace o letovisku

Botricello je malé městečko nacházející se na jónském pobřeží v zálivu Squillace 20 km od města Catanzaro Lido. Vyznačuje se okouzlujícími dlouhými plážemi s jemným bílým pískem. Převažují zde především velmi dobře zařízená prázdninová střediska nad menšími hotely. Městečko Botricello na pobřeží Jónského moře má řecké kořeny a jeho jméno se odvozuje z řeckého slova Bothros.

Botricello samé nemá velké historické památky, ty jsou však k vidění v blízkém okolí, především v Belcastro, Sellia Marina nebo Simeri Crichi. Mezi místními vesničkami a městečky patří Botricello k větším, má kolem 5 tisíc obyvatel a poskytuje dobré zázemí pro zdejší prázdninové komplexy, odkud to není daleko do místních restaurací a barů na dobrou kávu nebo za zábavou.

Tipy na výlety 

V této oblasti, která v sobě ještě uchovává neporušenou přírodu, lze navštívit nedaleké okresní město Crotone s krásným historickým centrem, významný řecký sloup Capo Colonna z chrámu zasvěceného Héře a letovisko Le Castella s impozantním hradem.

Členitá část pobřeží Kalábrie je naprosto ideální pro potápění a nachází se v oblasti Tropea a Capo Vaticano. Jónské pobřeží Kalábrie zas nabízí úžasné podmínky pro surfování.

Z památek Kalábrie zcela určitě stojí za vidění Tropea. Toto malebné městečko na skále nad mořem žije čilým životem. Dále si nenechte ujít Stilo a jeho byzantský cihlový chrám Cattolica či Reggio di Calabria, kde se nachází úžasné muzeum Museo Nazionale della Magna Grecia.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA