Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Botricello

Botricello - informace o letovisku

Botricello je malé městečko nacházející se na jónském pobřeží v zálivu Squillace 20 km od města Catanzaro Lido. Vyznačuje se okouzlujícími dlouhými plážemi s jemným bílým pískem. Převažují zde především velmi dobře zařízená prázdninová střediska nad menšími hotely. Městečko Botricello na pobřeží Jónského moře má řecké kořeny a jeho jméno se odvozuje z řeckého slova Bothros.

Botricello samé nemá velké historické památky, ty jsou však k vidění v blízkém okolí, především v Belcastro, Sellia Marina nebo Simeri Crichi. Mezi místními vesničkami a městečky patří Botricello k větším, má kolem 5 tisíc obyvatel a poskytuje dobré zázemí pro zdejší prázdninové komplexy, odkud to není daleko do místních restaurací a barů na dobrou kávu nebo za zábavou.

Tipy na výlety 

V této oblasti, která v sobě ještě uchovává neporušenou přírodu, lze navštívit nedaleké okresní město Crotone s krásným historickým centrem, významný řecký sloup Capo Colonna z chrámu zasvěceného Héře a letovisko Le Castella s impozantním hradem.

Členitá část pobřeží Kalábrie je naprosto ideální pro potápění a nachází se v oblasti Tropea a Capo Vaticano. Jónské pobřeží Kalábrie zas nabízí úžasné podmínky pro surfování.

Z památek Kalábrie zcela určitě stojí za vidění Tropea. Toto malebné městečko na skále nad mořem žije čilým životem. Dále si nenechte ujít Stilo a jeho byzantský cihlový chrám Cattolica či Reggio di Calabria, kde se nachází úžasné muzeum Museo Nazionale della Magna Grecia.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA