Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ciro Marina

Ciro Marina - informace o letovisku

Ciro Marina je malé přímořské městečko v jižní Itálii v oblasti zvané Kalábrie a zároveň první turistickou zónou Jónského pobřeží. Ciro Marina leží jen 36 km od významného turistického a kulturního střediska Crotone, hlavního města stejnojmenné provincie, které bylo založeno již v roce 708 př. Kr. Kromě koupání v tyrkysových vodách Jónského moře nabízí Ciro Marina i možnost zajímavých výletů.

Nevelké pobřežní městečko situované najdete na jónské straně Kalábrie. Tato oblast je proslulá pěstováním vinné révy. U kolébky kalábrijského vinařství stáli řečtí kolonizátoři, kteří  místní víno pokládali za jedno z nejlahodnějších, a proto je dostávali za odměnu vítězové olympijských her. Nejznámější je víno Ciró pojmenované podle zdejšího městečka. Nejvýznamnější stavbou středověkého města Ciró je chrám zasvěcený Dionýsovi. Dalším blízkým městem, které doporučujeme navštívit, je na vrcholku postavené Rossano s tisíciletým historickým centrem a barokní katedrálou sv. Marie.

Oblast Ciro Marina je známá také svou bohatou historií a naleznete zde mnoho krásných památek. V minulosti byla Ciro Marina důležitým přístavem a potýkala se s tureckými invazemi, nyní je útulným přímořským městečkem, kde naleznete nejen bezpočet barů a restaurací, ale hlavně překrásné pláže omývané velmi čistým mořem.

Tipy na výlety 

V Kalábrii jsou tři národní parky - Parco Nazionale dell´Aspromonte na samém jižním cípu Kalábrie, Parco Nazionale della Calabria - někdy se také uvádí název Parco Nazionale della Sila ve středu Kalábrie a na severu se rozprostírá rozlehlý národní park Pollino.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA