Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ciro Marina

Ciro Marina - informace o letovisku

Ciro Marina je malé přímořské městečko v jižní Itálii v oblasti zvané Kalábrie a zároveň první turistickou zónou Jónského pobřeží. Ciro Marina leží jen 36 km od významného turistického a kulturního střediska Crotone, hlavního města stejnojmenné provincie, které bylo založeno již v roce 708 př. Kr. Kromě koupání v tyrkysových vodách Jónského moře nabízí Ciro Marina i možnost zajímavých výletů.

Nevelké pobřežní městečko situované najdete na jónské straně Kalábrie. Tato oblast je proslulá pěstováním vinné révy. U kolébky kalábrijského vinařství stáli řečtí kolonizátoři, kteří  místní víno pokládali za jedno z nejlahodnějších, a proto je dostávali za odměnu vítězové olympijských her. Nejznámější je víno Ciró pojmenované podle zdejšího městečka. Nejvýznamnější stavbou středověkého města Ciró je chrám zasvěcený Dionýsovi. Dalším blízkým městem, které doporučujeme navštívit, je na vrcholku postavené Rossano s tisíciletým historickým centrem a barokní katedrálou sv. Marie.

Oblast Ciro Marina je známá také svou bohatou historií a naleznete zde mnoho krásných památek. V minulosti byla Ciro Marina důležitým přístavem a potýkala se s tureckými invazemi, nyní je útulným přímořským městečkem, kde naleznete nejen bezpočet barů a restaurací, ale hlavně překrásné pláže omývané velmi čistým mořem.

Tipy na výlety 

V Kalábrii jsou tři národní parky - Parco Nazionale dell´Aspromonte na samém jižním cípu Kalábrie, Parco Nazionale della Calabria - někdy se také uvádí název Parco Nazionale della Sila ve středu Kalábrie a na severu se rozprostírá rozlehlý národní park Pollino.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA